Sapphire RX 5700 XT bellek soğutması sorunlu mu?

yoldboy

Centipat
Hocam resimlerde görüldüğü gibi Sapphire'nin Memory module kısmı diğer markalara göre daha fazla ısınıyor. Bu normal midir? Ve uzun vadede ömrünü kısaltır mı?

Teşekkürler.
images (1).png
images.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte 5700 XT Gaming OC en f/p 5700 XT modeli bence tartışmasız. Sıcaklık değeleri çok iyi fiyatına göre, kronik herhangi bir sorunu da yok diğer modeller gibi. Soğutması iyi olduğu için istersen OC yap kullan. Ürün eline ulaştıysa iadeyle vs uğraşma bence.

Gigabyte anakart yapsın ekran kartını eline yüzüne bulaştırıyor. Vega 56 modeli için bir dünya şikayet var. Millet Aorus dışında almayin ya da hiç almayin diyor. Soğutma sorunlari hep.
Her seri farklıdır. Vega 56 ve 64'de ASUS ROG serisi de sorunlu. VRAM'ler 110 derecede çalışıyor mesela. Genel olarak öyle bir yargı yapamazsın. Kaldı ki Gigabyte 5700 XT ailesinde fiyatına göre en iyi soğutmaya sahip kart ünvanına sahip.
Benim aldığım Pulse modeli hocam Gigabyte modeli ile arasında 8 derece olunca çok mu fazla diye düşündüm ilk resimde 74'e 82 gidiyor çünkü.
82 de VRAM için gayet olağan sıcaklık. İade etmeye değmez.

Her seri farklıdır. Vega 56 ve 64'de ASUS ROG serisi de sorunlu. VRAM'ler 110 derecede çalışıyor mesela. Genel olarak öyle bir yargı yapamazsın. Kaldı ki Gigabyte 5700 XT ailesinde fiyatına göre en iyi soğutmaya sahip kart ünvanına sahip.

Sadece XT araştırmadım.

Gigabyte 5700 XT Gaming OC en f/p 5700 XT modeli bence tartışmasız. Sıcaklık değeleri çok iyi fiyatına göre, kronik herhangi bir sorunu da yok diğer modeller gibi. Soğutması iyi olduğu için istersen OC yap kullan. Ürün eline ulaştıysa iadeyle vs uğraşma bence.

Anladım. Valla sapphire pulse elime ulaştı artık onunla devam edecez gibi görünüyor inşallah bi sıkıntı çıkmaz. Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı