Sapphire RX 5700 XT değerleri

Özgür capkın

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar. Bundan önce sürekli NVIDIA kullandığım için bellek sıcaklığını hiç göremedim, RTX serisinde bile yok diye biliyorum yani gösteren program yok, bir şeyi mı saklıyorlar belli değil. Her neyse, onun için bellek sıcaklığının normal demek için kaç derece olması gerekiyor bilmiyorum. Şu an RX 5700 XT kullanıyorum ve bunda bellek sıcaklık bilgileri var, oynadığım en yüksek oyun RDR 2 olduğu için bunun içinden görüntü atıyorum, bu bellek sıcaklığı normal mi?

Maksimum 92 derece gördüm bellek sıcaklığını.

IMG_20191218_222321~2.jpg

Biraz konu dışı olacak ama rx5700 xt nitro + ekran kartıma güç gelmiyor acaba psu mu yetersiz? (cooler master 750w 80plus bronze)
Aynı ekran kartını yeni aldım. PSU Xigmatek Vector S 750w 80+ Silver ama yükte pc kapanıp açılıyor.
Cpu ısınma sorunu yok. Gpu Hotspot 85-90 arası geziyor sıcaklık. Aida64 testinde cpu sıkıntı yok ama sadece gpu test yapıyorum sadece gpu hotspot sıcaklığı dediğim gibi 85-90larda gezerken pc kendine reset atıyor. Bu sıcaklıklarda güvenlik anlamında pc kendini korumaya almaz diye biliyorum. Sorun ekran kartında mı yoksa psu mu yetersiz gelmeye başladı beya bozuldu bilmiyorum. Ama psu yetersiz gelse cpu testinde hiç bir sıkıntı olmuyor. Ama belki cpu ekran kartı kadar psu'yu yormuyordur falan derken kafayı yicem :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı