Çözüldü Sapphire RX 5700 XT Pulse Garip Ses?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

frknnrl6

Centipat
  • MSI B450M PRO VDH Plus anakart
  • 2x8 ADATA 3600MHz RAM
  • Sapphire Pulse RX 5700 XT
  • Ryzen 5 3600
  • Corsair 550W PSU
Wattman'den auto undervolt ayarlarında yarım saat yükte oyun oynadıktan sonra GPU sıcaklığı 80 dereceyi görüyor ve bu sesi çıkarmaya başlıyor. Pulse modeli sessiz ve soğutması iyi diyorlardı bu normal mi sizce?

Çözüm
Olabilir, toplam 2 tane kasa fanı var, birisi önden arkaya doğru üflüyor ikincisi de egzos fanı. Ama bu kadar fark eder mi?
Sesin nedenini video atmadan bilemem ama kasa fanlarınız çok yetersiz bende 3 adet önde fan arkada 1 egzoz fan hatta üste bir egzoz fan daha eklemeyi düşünüyorum, 2 fan daha alın sıcaklıklarda düşüş olacaktır ayrıca kasa modeli nedir?
Hava akışına engel olacak bir ön plaka varsa o da kötü.
Sizden istediklerim sesin videosu, kasa ve fan marka modelleri bir de fanları doğru yönde taktığınızdan emin olmanız.
Sesin nedenini video atmadan bilemem ama kasa fanlarınız çok yetersiz bende 3 adet önde fan arkada 1 egzoz fan hatta üste bir egzoz fan daha eklemeyi düşünüyorum, 2 fan daha alın sıcaklıklarda düşüş olacaktır ayrıca kasa modeli nedir?
Sizden istediklerim sesin videosu, kasa ve fan marka modelleri bir de fanları doğru yönde taktığınızdan emin olmanız.
Akşam eve gelince atarım hocam sağolun.
Ses veya video gözükmüyor rica etsem youtube'a upload edip tekrar paylaşır mısınız.
"Bu ses" yazan yere tikladiniz mı hocam?

Videoyu yükledim hocam.

video
@MachL
Manuel undervolt yaparak sorunu çözdüm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı