Çözüldü Sapphire RX 5700 XT Pulse Garip Ses?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

frknnrl6

Centipat
  • MSI B450M PRO VDH Plus anakart
  • 2x8 ADATA 3600MHz RAM
  • Sapphire Pulse RX 5700 XT
  • Ryzen 5 3600
  • Corsair 550W PSU
Wattman'den auto undervolt ayarlarında yarım saat yükte oyun oynadıktan sonra GPU sıcaklığı 80 dereceyi görüyor ve bu sesi çıkarmaya başlıyor. Pulse modeli sessiz ve soğutması iyi diyorlardı bu normal mi sizce?

Çözüm
Olabilir, toplam 2 tane kasa fanı var, birisi önden arkaya doğru üflüyor ikincisi de egzos fanı. Ama bu kadar fark eder mi?
Sesin nedenini video atmadan bilemem ama kasa fanlarınız çok yetersiz bende 3 adet önde fan arkada 1 egzoz fan hatta üste bir egzoz fan daha eklemeyi düşünüyorum, 2 fan daha alın sıcaklıklarda düşüş olacaktır ayrıca kasa modeli nedir?
Hava akışına engel olacak bir ön plaka varsa o da kötü.
Sizden istediklerim sesin videosu, kasa ve fan marka modelleri bir de fanları doğru yönde taktığınızdan emin olmanız.
  • MSI B450M PRO VDH Plus anakart
  • 2x8 ADATA 3600MHz RAM
  • Sapphire Pulse RX 5700 XT
  • Ryzen 5 3600
  • Corsair 550W PSU
Wattman'den auto undervolt ayarlarında yarım saat yükte oyun oynadıktan sonra GPU sıcaklığı 80 dereceyi görüyor ve bu sesi çıkarmaya başlıyor. Pulse modeli sessiz ve soğutması iyi diyorlardı bu normal mi sizce?
Ses veya video gözükmüyor rica etsem youtube'a upload edip tekrar paylaşır mısınız.

Aynı kartı birkaç aydır kullanıyorum. 80 derece görmesi normal değil. En ağır oyunda 71-72 dereceleri gördüm ben. Normalde 67-69 derecelerde yük altında. Söylenildiği gibi sessiz ve soğutması iyi bir kart. Kasanız nedir? Hava akışı iyi değilse bu tarz sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Çıkan ses de coil whine gibi değil gibi, fan titreşim sesi gibi, tam anlayamadım. Ben şimdiye kadar ekran kartının fan sesini hiç duymadım desem yalan olmaz, o kadar sessiz çalışıyor kart.

Aynı kartı birkaç aydır kullanıyorum. 80 derece görmesi normal değil. En ağır oyunda 71-72 dereceleri gördüm ben. Normalde 67-69 derecelerde yük altında. Söylenildiği gibi sessiz ve soğutması iyi bir kart. Kasanız nedir? Hava akışı iyi değilse bu tarz sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Çıkan ses de coil whine gibi değil gibi, fan titreşim sesi gibi, tam anlayamadım. Ben şimdiye kadar ekran kartının fan sesini hiç duymadım desem yalan olmaz, o kadar sessiz çalışıyor kart.

Olabilir, toplam 2 tane kasa fanı var, birisi önden arkaya doğru üflüyor ikincisi de egzos fanı. Ama bu kadar fark eder mi?

@Eryd katılıyorum. Bende 11.11 de almıştım sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Kart PUBG ultra ayarda 55 derecede çalışıyor. Masaüstü kullanımda ise 30-35 derecede fanlar dönmüyor.

Gelen ses büyük bir ihtimalle egzos fanı sesidir. Bende MB511 var arka egzos fanı biraz gürültülü çalışıyor. Bende ilk başta CW olabilir diye düşündüm ancak yaklaşıp dinleyince fandan geldiğini anladım.

Sesin nedenini video atmadan bilemem ama kasa fanlarınız çok yetersiz bende 3 adet önde fan arkada 1 egzoz fan hatta üste bir egzoz fan daha eklemeyi düşünüyorum, 2 fan daha alın sıcaklıklarda düşüş olacaktır ayrıca kasa modeli nedir?
Hava akışına engel olacak bir ön plaka varsa o da kötü.
Sizden istediklerim sesin videosu, kasa ve fan marka modelleri bir de fanları doğru yönde taktığınızdan emin olmanız.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı