Sapphire RX 5700XT "Sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit ettik"

MelihTMF

Kilopat
Daha fazla  
Oyun oynarken oyunum birden donuyor ve kapanıyor. Geçen ay 1 kere oldu. Bu aralar çok olmaya başladı. Sorun nedir acaba? DDU ile kaldırıp kurdum, format attım ama düzelmedi. Donanımsal olmasından korkuyorum. Sürücü sürümüm ve Windows son sürüm acaba neden oluyor? Ekran kartım:
-Sapphire Pulse RX 5700XT.

Ekran Görüntüsü (2).png

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken oyunum birden donuyor ve kapanıyor.

Benchmark testlerinde sıkıntı yok oyunlarda sıkıntı var RDR2'de zaten D3D error diye bir error geliyor Recep Abi.

Son 2 sürümdür bu sorun var.

Son çıkardıkları sürücü WHQL oldu.
Eski sürümlere dönmek istemiyorum açıkcası 3 ay önce ilk kurduğum sürücü ile şu an olan sürücüler arasında 10 fps civarı fark var her oyunda son sürümleri seviyorum o yüzden.
10 FPS fark var ama stabil, oyunu oynayamadıktan sonra 10 FPS fazla verse ne vermese ne? Deneyin ki anlayalım sorun sürücü mü değil mi.
Zaten WHQL imzalı son sürücü de 20.4.2 versiyonu.

1 Haftadır aynı sorunla uğraşmaktayım ve çok araştırdım en sonunda benim sorunum çözüldü. İnşallah seninde çözülür, yaptıklarımı anlatıyorum.

Öncelikle ekran kartının eski ve yeni driverini kurdum olmadı.
Anakartın eski ve yeni BIOS yükleyerek denedim olmadı.
Format attım en son sürüm olan Win 10 olmadı.
Ekran kartını çıkardım, onboard denedim olmadı.
İşlemcinin ve ekran kartının termal mağcunlarını yeniledim (ısındadır diye) olmadı.
Stres testi yaptım. Hiçbir sorun yok çıldırdım.
En son anakartın markasını yazdım sitesinden driver ve yüklemeli ne varsa hepsini yükledim. Çok çükür 30 dakikadır oynuyorum, hiçbir sorun yok D. Aha öncesinden Driver Booster falan hepsiyle güncelleme yapmıştım. Olmamıştı, bir kaçtane driverı da sitesinden yükledim (ekran kartı ses kartı ) gibi onlarda da olmadı son çare alayını kurdum. Virüs programı dahil ne varsa anakartın düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, 20.12.1 adlı sürüm amd'nin internet sitesinde yayınlanmış. Şimdi dosyayı indiriyorum, eğer aynı hata devam ederse ürünü satın aldığım yere geri göndereceğim.
Arkadaşlar merhaba, 20.12.1 adlı sürüm amd'nin internet sitesinde yayınlanmış. Şimdi dosyayı indiriyorum, eğer aynı hata devam ederse ürünü satın aldığım yere geri göndereceğim.
Aynı sorun devam ettiği için bugün aldığım yere geri göndereceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı