Sapphire RX 580 8 GB donma ve siyah ekran

Alp Pesen

Kilopat
Yer
İstanbul şişli
Daha fazla  
Merhaba, kartı bir yıl önce almıştım şimdi ise sürücü yükledikten sonra sistem donuyor, siyah erkan geliyor sonra görüntü tekrar geliyor. Sistemi yeniden başlattığımda ise post oluyor fakat Windows yükleme ekranından sonra önce siyah, sonra yeşil bir ekrana geçiyor ve yeniden başlıyor.

Sürücüleri güvenli modda DDU ile sildim, geri yükledim, wqhl sürücüsünü dahi yükledim aynı hata devam ediyor, hatta işletim sistemi kaynaklı olabilir diye yüklü olan Mac'te denemek istedim fakat görüntü iç içe şekilde görünüyordu.

Yazılımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum artık, peki bu cihaz tamir olur mu? İkinci el kutulu temiz almıştım mining yapılmadı.

Sistemim:
ASUS Rampage 3 gene
Xeon X5675
18 GB DDR3 RAM
Gamepower 550W PSU.

Merhaba sorun büyük ihtimal yazılımsal. Amd 580 ekran kartlarında olan sorunlar. Satın o kartı yeni nvdia kart alın. Bir de Psu dandik kaliteli marka psu alın.

Merhaba sorun büyük ihtimal yazılımsal. AMD 580 ekran kartlarında olan sorunlar. Satın o kartı yeni NVIDIA kart alın. Bir de PSU dandik kaliteli marka PSU alın.

Çok kolay değil mi? Satın başka bir kart alın nasıl alıyorsun kardeşim benim 1K'ya sattı diyelim cebinden en az 1K daha çıkacakta yeni kart alacak.

Kolay değil bende yeni monitör alamıyorum bekliyorum şimdilik indirim. O kartı satıp yeni ikinci el 1650 super kart alabilir. Arada fazla fark olmaz bikaç ay para biriktirir.

Kolay değil bende yeni monitör alamıyorum bekliyorum şimdilik indirim. O kartı satıp yeni ikinci el 1650 Super kart alabilir. Arada fazla fark olmaz birkaç ay para biriktirir.

Dostum bende de ASUS Dual RX 580 var. Sürücüleri sıkıntılı. Fakat adam çözüm istemiş. Sen direkt elden çıkart demişsin. AMD 20.4.2 sürücüsü indirin muthelen sorunlar çözülecektir.

Bende RX570 var. Adrenalin 2019 sürümündeyken bir sorum yoktu ama 2020'ye geçince FPS drop, kartın normalden fazla ısınması sorunu yaşamaya başladım. Sonra tekrar Adrenalin 2019'a döndüm sorunum çözülmüştü. Eğer siz de 2020 sürümündeyseniz, sürücüyü DDU ile silin, internet bağlantısını kesip PC'ye reset atıp indirdiğiniz 2019 sürücülerinden birini deneyin.

Dostum bende de ASUS Dual RX 580 var. Sürücüleri sıkıntılı. Fakat adam çözüm istemiş. Sen direkt elden çıkart demişsin. AMD 20.4.2 sürücüsü indirin muthelen sorunlar çözülecektir.

Onu yüklemeyi de denedim, 2019 sürücülerini de denedim
Merhaba sorun büyük ihtimal yazılımsal. AMD 580 ekran kartlarında olan sorunlar. Satın o kartı yeni NVIDIA kart alın. Bir de PSU dandik kaliteli marka PSU alın.

Donanımsal bir arıza varsa (ki tahminimce güç beslemelerinde ya da RAM beslemelerinde bir arıza söz konusu) zaten satamayacağım için yeni bir kart almak güç olacaktır, bu kartı macOS uyumluluğu için tercih etmiştim.

Onu yüklemeyi de denedim, 2019 sürücülerini de denedim

Donanımsal bir arıza varsa (ki tahminimce güç beslemelerinde ya da RAM beslemelerinde bir arıza söz konusu) zaten satamayacağım için yeni bir kart almak güç olacaktır, bu kartı macOS uyumluluğu için tercih etmiştim.
Sürücüleri kaldırınca da aynı hataları alıyor musunuz?

Geri
Yukarı