Sapphire RX 580 Nitro OC+ undervolt yapmak

afrasiab

Hectopat
Yer
Fransa Provence 93
Merhaba forumdaşlar umarım haliniz keyfiniz yerindedir. Bana yardım etmenizi istiyorum. Oyunlarda GPU sıcaklığım 75 80 derece oluyor bazen 82 derece falan. Kasam kötü biliyorum ama yine de undervolt ayarının işe yarayacağını düşünüyorum. Sapphire RX 580 Nitro OC+ ekran kartını kullanıyorum (Micron bellek var) undervolt yapmak istiyorum ama kafam çok karıştı. Forumda 85 sayfalık bir rehber var ama bu konuda hayli bilgisiz olduğum için kafam karıştı. Lütfen o konuyu atmayın her ayarı yaptım oradaki ama hala tam yaptım mı anlayamadım arada mavi ekran yiyorum falan. Bir de sadece Radeon Software ayarlarından yapıyorum fakat rehberde AMD Memory Tweak programını ve MSI Afterburner kullanıldığını gördüm. Bana söyleyeceğiniz ayarları nereden yapmalıyım sizce? Lütfen bana özel bir ayar yapın deli olacağım. Sistem özelliklerim imzamda yazıyor ama yine de bırakayım buraya:

AMD Ryzen 1500X işlemci.
2x8 16 GB 3200 MHz RAM
Sapphire Nitro OC+ RX 580 8 GB (Micron marka bellek)
120 GB Kingston SSD
500 GB HDD
Corsair CX 750 PSU
ASUS Prime B350M-A anakart.
Kasa Zalman marka modelini bilmiyorum her tarafı kapalı ve rengi simsiyah.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok bilmiyorsanız buradan düşük voltaj GPU'yu seçin.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu video işinize yarayabilir
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video işinize yarayabilir
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben RX 580 kullandığım için herhangi bir sorun yaşar mıyım bu ayarların aynısını yaparsam?

Yani ayar söylerseniz yapabilirim ben sadece hangi ayarı yapacağımı nereden yapacığımı bilmiyorum. Bir de bende sadece varsayılan ve hız aşırtma GPU var.

AMD Radeon Software'dan her şeyi manuele al sonra güç limitini -1 yaz FurMark'ta 15dk test yap görüntü bozulması falan varsa geri al görüntü bozulana kadar düşür görüntü bozulduğu zaman bir öncecki ayara al ben o.cli kullanıyorum ama undervoltta denedim belek zamanlama seviyesini 2 yap umarım yardım etişimdir.

Geri
Yukarı