Sapphire RX 580 Nitro+ Overclock FPS artışına sebep olmuyor

• Konuyu başlatan Queph
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 3B

Queph

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Normalde 1411 MHz Core Clock, 2000 MHz Memory Clock yani stock değerlerde. Deneyerek, error almadan 1475 MHz Core, 2150 MHz Memory hızlarına ulaşıyorum ama ne oyunlarda ne de benchmarklarda herhangi bir artış olmuyor. BF V, GTA V gibi oyunlarda denedim. 1080, 2K çözünürlüklerinde ayrı ayrı en düşük ve en yüksek grafik ayarlarında denedim. Artan FPS ya 1 ya da 0. Aşırı bir yükselme beklemiyorum ama en az 5-10 FPS oynamasını bekliyordum. Ben mi yanlış beklentilerdeyim acaba?

Kartın çıkabildiği maksimum değer 1500 MHz. Nitro+ modeli zaten 1411 MHz ye kadar çıkmış zaten O.C. yapılmış bir kart. Bu değer 1340 MHz olup siz 1475 MHz hıza çıkmış olsaydınız fark yaratırdı. Forumda bir arkadaşımız RX 580 e güzel bir ayar yapmıştı hem Voltajını düşürmüştü hemde daha yüksek FPS almıştı. Biraz forumu dolaş bir dene derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus Dual var bende stock 1360 1750 memory clock kendi overclok degerim 1470/2000 Mhz ortalama 5 Fps fark ediyor.Mimari overclock'a pek tepki vermiyor hani ne kadar oc yaparsaniz yapin mimari kaynakli cok fark olmuyor kaldi ki 145 watt tdpli kart birden 180-210 watt enerji tuketimine geliyor.P/E anlaminda rezalet ama yinede bende overcloklu kullaniyorum :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı