Sapphire Rx 590 Fan LED Kapanmıyor

fischer39

Decapat
Ekran kartını eGpu olarak kullanıyorum fakat kart direk masanın üstünde olduğu için film&dizi izlerken aşırı parlayan mavi ışıkları rahatsız ediyor ve Sapphire Trixx ile fan LED'leri kapatılamıyor... Yok mudur bunun bir çaresi ?

373711

Son düzenleyen: Moderatör:
Programı silip tekrar yüklemeyi bir deneyin. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar deneyin olması lazım. Bir de belki biliyorsunuzdur ama yine de hatırlatmaktan yarar var o ekran kartı için üretici dahil kimse o PSU tavsiye etmez kullanıma da uygun değildir. 500W ve üzeri 80+ bir PSU en sağlıklısı olacaktır.

Programı kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra siteden son sürümü indirip kurdum ama hala fanların LED'lerine müdahale edemiyorum. PSU konusunda haklısınız en kısa zamanda değişecek kendisi.

Sapphire yazan yerde Pcb ile kart arasında 3 pinli bir kablo var. Onu çıkarırsan rgb söner.
Programı silip tekrar yüklemeyi bir deneyin. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar deneyin olması lazım. Bir de belki biliyorsunuzdur ama yine de hatırlatmaktan yarar var o ekran kartı için üretici dahil kimse o PSU tavsiye etmez kullanıma da uygun değildir. 500W ve üzeri 80+ bir PSU en sağlıklısı olacaktır.
eGPU olarak kullandığını söylemiş. 500W gayet yeterli.

Trixx programıyla kapatılamadığına emin misin? LED ayarları bu program üzerinden yapıyoruz. Eğer kartın BIOS'una gömülmüşse kapatmanın yolu yoktur sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı