Sapphire RX 6700 XT Pulse sıcaklık ayarı önerisi

• Konuyu başlatan ZMR35
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 446
Evet ETS 2 oynuyorum hotspot sıcaklığı 88'lere ulaşıyor normal sıcaklık 70 fanlar çol ses yapıyor benim ayarlarımda ama tabii o oyunun optimizazyonu bozuk misal Forza Horizon'da 60 62 arası geziyor bir de sizinkini deniyeyim tekrar döneyim teşekkürler.

Sapphire Pulse serisinde fan hızı normal düşündüğün gibi değil.

Sen mesela fanın %50'de çalışmasını istiyorsan oradaki yere 35 civarı bir değer yazacaksın.

Bak benim yaptığımı atayım:
Eki Görüntüle 2003468

Grafiği hotspot sıcaklığına göre ayarla, ona bakıyor çünkü. Beni. Mesela hotspot 82 civarı gezdiği için fan hızı ortalama %55-60 arası oluyor. Böylece çok fazla ses çıkmıyor fandan.

Tabii bu sıcaklık FurMark sıcaklığı. Oyunda bu ayarlarla 60 görmedim henüz çok şükür.

Hocam bu ayarlar ile stres testinde 72 73 74 arasında gidip geldi sıcaklık en azından gürültü yok teşekkür ediyorum tavsiyeniz için.

Son düzenleme:
Hocam bu ayarlar ile stres testinde 72 73 74 arasında gidip geldi sıcaklık en azından gürültü yok teşekkür ediyorum tavsiyeniz için.
Rica ederim. Hotspot sıcaklığını da mutlaka kontrol edin. 115'e kadar sorun yok derler ama uzun kullanım açısından 90-95 ideal olsun en fazla.

Geri
Yukarı