Sapphire RX 6700 XT Pulse sıcaklık ayarı önerisi

• Konuyu başlatan ZMR35
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 57
  • Görüntüleme 753
Anladım hocam furmark testi yaptım ve fanların hızı %67 olduğunu gördüm fazla değil mi ? Siz %50 bile kullanmiyorsunuz dediniz 2200rpm de dönerken fanlar %67 olarak gösterdi furmark siz ne dersiniz bana fazla gibi geldi
Hotspot kaç derece peki? Bende hotspot 82-85 aralığında ve fanlar da 1900 rpm civarında dönüyor.

87-90 tam 44-55 yüzde arasına denk geliyor senin grafikte. Yani %50 civarı denebilir. Kartın maksimum rpm değeri 4500 olduğu için haliyle 2250 rpm civarında döner.

87-90 tam 44-55 yüzde arasına denk geliyor senin grafikte. Yani %50 civarı denebilir. Kartın maksimum rpm değeri 4500 olduğu için haliyle 2250 rpm civarında döner.
Anlamadığım şeyde o hocam neden furmark ta %67 fan hızı yazıyor furmarkta mi sıkıntı var acaba ? Yoksa maksimum fan hızı 4500rpm değil mi kartın ?

Anlamadığım şeyde o hocam neden furmark ta %67 fan hızı yazıyor furmarkta mi sıkıntı var acaba ? Yoksa maksimum fan hızı 4500rpm değil mi kartın ?
Maksimum hızı 4500 olması lazım. İstersen test edebilirsin. Mesela hotspot sıcaklığının 70 olduğu yerde %100 yap bak.

Her kartın rpm değeri aynı olmadığı için Furmark 3000 civarına referans alıyor olabilir. Bende de öyle yüksek görünüyor Furmark testinde.

Maksimum hızı 4500 olması lazım. İstersen test edebilirsin. Mesela hotspot sıcaklığının 70 olduğu yerde %100 yap bak.

Her kartın rpm değeri aynı olmadığı için Furmark 3000 civarına referans alıyor olabilir. Bende de öyle yüksek görünüyor Furmark testinde.
Haklısınız hocam onuda düşünmek lazım dediğiniz gibi, bende sizin fan ayarlarınızda furmarkta 74 ü gördüm 2200rpm hızı gördü kart sizce nasıl oda sıcaklığı da 26 derece vardır yani

Haklısınız hocam onuda düşünmek lazım dediğiniz gibi, bende sizin fan ayarlarınızda furmarkta 74 ü gördüm 2200rpm hızı gördü kart sizce nasıl oda sıcaklığı da 26 derece vardır yani.
Çok endişe edecek bir durum yok aslında. Sıcaklıklar ideal denebilir. Dediğim undervoltu yaparsanız biraz daha düşer sıcaklıklar.

Çok endişe edecek bir durum yok aslında. Sıcaklıklar ideal denebilir. Dediğim undervoltu yaparsanız biraz daha düşer sıcaklıklar.
Undervolt görsellerinizi atar mısınız bir videoda görmüştüm 10 derece oynuyordu ve FPS e de etki etmiyordu.

Ve undervolt zarar vermez değil mi karta ?

Undervolt görsellerinizi atar mısınız bir videoda görmüştüm 10 derece oynuyordu ve FPS e de etki etmiyordu.

Ve undervolt zarar vermez değil mi karta ?
Yok hocam, vermez. Bu ayarları bir deneyin bakalım.
1716030112086.png

Geri
Yukarı