Sapphire RX 6800 XT Nitro+ 80 dereceye kadar çıkıyor

Gencay90

Hectopat
Arkadaşlar, Sapphire RX 6800 XT Nitro+ ekran kartı satın aldım ancak oyunlarda 80 dereceyi görüyorum. İzlediğim YouTube videolarında ise bu değer 70'lerde oluyor. Acaba bunun nedeni işlemcim olabilir mi? Ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum ve darboğaz yapıyor olması lazım zaten. Darboğazdan dolayı ekran kartı ısınır mı?

Arkadaşlar, Sapphire RX 6800 XT Nitro+ ekran kartı satın aldım ancak oyunlarda 80 dereceyi görüyorum. İzlediğim YouTube videolarında ise bu değer 70'lerde oluyor. Acaba bunun nedeni işlemcim olabilir mi? Ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum ve darboğaz yapıyor olması lazım zaten. Darboğazdan dolayı ekran kartı ısınır mı?
Sıvı soğutma kullanıyor musunuz ?

Kullandığınız kasanın hava akışı ne durumda. Kasanın modelini ve varsa extra fan yapılandırması bilgilerini verebilir misiniz?

Sanmıyorum . Ekran kartınız mining çıkması ola bilir mi ?

Oyunlarda darboğaz yapsın diyelim peki neden YouTube yani normal kullanımda 70 derece oluyor başka bir şeyi var gibi.

6 bin serisi saphirre marka AMD kartlarda 6800 ve üzeri modellerde bu sorun mevcut tabii sorun olarak görürsek. 6bin serisinin ilk tanıtımlarında 6800 ve üzeri saphirre marka modellerin FE tasarım AMD kartlar ile aynı değerleri verdiği görülüyor dolayısıyla kartınızdan bir MSI ASUS performansı beklemeyin, izlediğiniz 70 derecelik YouTube inceleme videosunda da muhtemelen kartın frekans değerleriyle ya da voltajlarıyla oynayıp sıcaklığı kısmış olabilirler saygılar.

Geri
Yukarı