Sapphire RX 6800 XT Nitro+ 80 dereceye kadar çıkıyor

Normal kullanım derken benim kast ettiğim YouTube'daki oyunlardaki incelemedeki onlarda gördüğüm değerdi. Şu an mesela ekran kartı sıcaklığım 56 derece. Ve bu derecede olma sebebi AMD yüksek çözünürlükte 2K'da kullandığım için olabilir.

YouTube'da PC hocası kanalındaki incelemeye bakmıştım açıkçası. İşlemcimi R5 5600X yapsam da sorunun bununla alakası olmadığını söylüyosunuz yani?

Tekrar söylüyorum 6800 ve üzeri modellerde saphirre marka kartlar sıcak çalışıyor ha FE model AMD almışsınız ha saphirre almışssınız aynı şey alınmaz demiyorum sıcak ve fan sesli çalıştığını söylüyorum.

AMD software üzerinden power limiti %5 kadar düşürebilir misiniz? Bu şekilde ısı değerleriniz bir nebze aşağı doğru düşecek ve performansınızda bir değişim olmayacak. Power limiti daha fazla düşürürseniz ekran kartının performansı da düşecektir.
Güç ayarları bölümünden -5'e mi çekme mi öneriyorsunuz?

Ben 4K monitör ile boşta Xfx ve Red dewil 6900XT ile 30 derecelerde geziyordum yazdığımı okumamışsınız anlaşılan spahirre 6 bin serisi sıcak çalışıyor.
Okudum da yanlış anladığınızı düşünmüştüm belli ki ben yanlış anlamışım :)

Tekrar söylüyorum 6800 ve üzeri modellerde saphirre marka kartlar sıcak çalışıyor ha FE model AMD almışsınız ha saphirre almışssınız aynı şey alınmaz demiyorum sıcak ve fan sesli çalıştığını söylüyorum.
O zaman pc hocası tv kanalı beni yanılttı. Müsaitseniz bir o kanaldaki sapphire 6800 xt videosuna bakabilirseniz sevinirim.

Evet bu şekilde bir denemenizi tavsiye ediyorum.
Birazdan işe gideceğim ama yarın deneyeceğim muhakkak teşekkürler.

O zaman pc hocası tv kanalı beni yanılttı. Müsaitseniz bir o kanaldaki sapphire 6800 xt videosuna bakabilirseniz sevinirim.

Özel çözünürlük ekleyip (CVT-azaltilmis tikama) reduced blanking seçip şuan ki çözünürlüğü manuel olarak yazip kaydedin.

O zaman PC hocası TV kanalı beni yanılttı. Müsaitseniz bir o kanaldaki Sapphire 6800 XT videosuna bakabilirseniz sevinirim.

O kanal genelde kartları uzay montaj test ediyor diye biliyorum bununda tabii ki etkisi olacak sıcaklıklara fakat 10-15 derece oynar mı orası muamma.

O kanal genelde kartları uzay montaj test ediyor diye biliyorum bununda tabii ki etkisi olacak sıcaklıklara fakat 10-15 derece oynar mı orası muamma.
Yarın bir kaç videodan bakayım bari performans kaybı yaşamadan sıcaklık düşürmenin yolları var mıymış.

AMD software üzerinden power limiti %5 kadar düşürebilir misiniz? Bu şekilde ısı değerleriniz bir nebze aşağı doğru düşecek ve performansınızda bir değişim olmayacak. Power limiti daha fazla düşürürseniz ekran kartının performansı da düşecektir.
Gücü -5'e çektim ve bugün ki oyun performansında ekran kartım 73 74 derecelerdeydi. Bence gayet idealdi. Daha uzun süreli de test ettiğimde güncellerim ama şu anlık işe yaradı gibi gözüküyor, teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı