Sapphire RX580 PUBG Lite Kasma Sorunu

RalfKing

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci: Ryzen5 2600X
Ekran Kartı: Sapphire RX580
8 GB RAM 3200 MHz Samsung SSD

Arkadaşlar bu sistemde PUBG oynarken kasıyor. Güncellemeler tamam. Çamur gibi ekran oluyor. 720P ona rağmen kasıyor. Ne yapmam lazım anlamadım.

Son çıkan PUBG LITE güncellemesi bende de sıkıntı yarattı. Laptobum çok yüksek bir sisteme sahip değil ancak güncellemeden önce hiç sıkıntı çekmiyordum. Laptobum MSI CX62 6qd (i5 6300HQ işlemci ve 940MX ekran kartı) Ani FPS ve Paket düşüklüğü uyarısı veriyor. Dediğim gibi güncellemeden önce böyle sıkıntılar yaşamıyordum.

İşlemci: Ryzen5 2600X
Ekran Kartı: Sapphire RX580
8 GB RAM 3200 MHz Samsung SSD

Arkadaşlar bu sistemde PUBG oynarken kasıyor. Güncellemeler tamam. Çamur gibi ekran oluyor. 720P ona rağmen kasıyor. Ne yapmam lazım anlamadım.
Kardeş aynı sistem bende var, 144 sabit alıyorum hala. Gerçi ben sabitlemiştim ama bir kasma yaşamadım.

Ayarları en yükseğe çektiğinizde kaç FPS alıyorsunuz?
Aynı üstadım ekran kartı kullanımım yüzde sıfır diyo 20 FPS alıyorum oyunda sabit :)
Son çıkan PUBG LITE güncellemesi bende de sıkıntı yarattı. Laptobum çok yüksek bir sisteme sahip değil ancak güncellemeden önce hiç sıkıntı çekmiyordum. Laptobum MSI CX62 6qd (i5 6300HQ işlemci ve 940MX ekran kartı) Ani FPS ve Paket düşüklüğü uyarısı veriyor. Dediğim gibi güncellemeden önce böyle sıkıntılar yaşamıyordum.
Yok daha önceden kurduğumda da aynı sorun olmuştu bende .
Kardeş aynı sistem bende var, 144 sabit alıyorum hala. Gerçi ben sabitlemiştim ama bir kasma yaşamadım.
Ben neden alamıyorum 144 ü geçtim 60 alsam yeter bana :)

Pubg Lite bazen şaşırtıcı derece seri, bazen de takılmalar oluyor. RX580 Nitro+, A8 7650K 3.9GHz, 8GB RAM'e sahip sistemim var. Takılmalar olduğunda %50-60 GPU kullanımının %20 lere kadar düştüğünü gördüm. FPS 130 civarında. CPU kullanımı %50' lerde. Grafik ayarlarını denedim bir şey değişmedi. Windows 10 GameDVR devre dışı. Görev yöneticisinden baktığımda sistemi kasan bir uygulama göremedim. Ping 40 civarında. Driver'ler güncel ve temiz yüklendi. Sistem soğuk CPU ve GPU 48-50 derece civarında. Sorunun PUBG'den kaynaklandığını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Oyunun çalıştığı zaman işlemcinin üzerindeki dahili GPU'yu kullanmadığına emin misiniz? Bende MX150 var ve en yükseğin bir düşüğü olan ayarlarda 60-80 FPS alıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı