Sapphire RX590 için Tüketici hakem heyetine başvurabilir miyim?

Ben heyete henüz başvurmadım. Öyle bir hakkım var mı acaba? Sonucta para iadesi yapıldı işlem bitti firma için. Başvursam sonuç alabilir miyim diyorum.

Firma prosedürü uygulamış kendisini her yönden yönetmeliğe uygun şekilde yaptığını göstermiş. Bu yüzden size şu anda güncel tutar ödemez.
Fatura esastır.

Sonuç alabileceğini sanmıyorum. Kanunları okusan sana muadil ürün tercih etme hakkı sunacakmış gibi yazıyor ancak gerçek hayatta işler öyle olmuyor. Fatura bedelini iade etmişlerse hiçbir şekilde farklı bir hak alabileceğini sanmıyorum.

Kaldı ki THH'ye başvur - bekle - uğraş gibi seni yıpratan süreçlerden hiç bahsetmiyorum bile. Paran ödenmiş, bunun geri iadesi vs vs zaten pek mümkün olan süreçler de değil.

Sen fatura bedelini al, kripto para piyasasına yatır zaten THH'nin sonuçlanacağı süre olan 3 ay içerisinde o parayı 2'ye katlarsın her halükarda :) Yatırım tavsiyesi olmamakla beraber vaktini ve enerjini mantıklı olan şeye harcamak yararlıdır, uğraştığına değmez.

Heyete başvurmadan mı para iade edildi?

Evet. Garanti servisi İade/Değişim kararı verdi. Satın aldığım firmaya kararı ilettim. 2 seçenek sundum kendilerine. 1.si muadil veya aynı özellikte bir ekran kartını kabul edeceğimi, imkan dahilinde değilse, bugünkü şartlarda aynı ekran kartını alabileceğim veya mağduriyetimi minimum seviyeye indirerek tarafıma para iadesini kabul edeceğimi belirttim. Sadece fatura tutarını iade edebileceklerini belirterek işlemi başlattıp tarafıma bugün itibarıyla iade yaptılar.
Sonuç alabileceğini sanmıyorum. Kanunları okusan sana muadil ürün tercih etme hakkı sunacakmış gibi yazıyor ancak gerçek hayatta işler öyle olmuyor. Fatura bedelini iade etmişlerse hiçbir şekilde farklı bir hak alabileceğini sanmıyorum.

Kaldı ki THH'ye başvur - bekle - uğraş gibi seni yıpratan süreçlerden hiç bahsetmiyorum bile. Paran ödenmiş, bunun geri iadesi vs vs zaten pek mümkün olan süreçler de değil.

Sen fatura bedelini al, kripto para piyasasına yatır zaten THH'nin sonuçlanacağı süre olan 3 ay içerisinde o parayı 2'ye katlarsın her halükarda :) Yatırım tavsiyesi olmamakla beraber vaktini ve enerjini mantıklı olan şeye harcamak yararlıdır, uğraştığına değmez.
İade edilen tutar 1700 TL. Güncel fiyatı 7000-8000 TL arası. Deyim yerindeyse uçurumun kenarındayım :) Güzel tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Arkadaşımız fatura bedelini aldığı için güncel tutarı ödemez. Mahkemeyede gitse firma fatura bedelini ödediği için mahkeme kendisini haklı kılar. İşlem sonuç durumu gerçekleşmiştir.
Evet. Garanti servisi İade/Değişim kararı verdi. Satın aldığım firmaya kararı ilettim. 2 seçenek sundum kendilerine. 1.si muadil veya aynı özellikte bir ekran kartını kabul edeceğimi, imkan dahilinde değilse, bugünkü şartlarda aynı ekran kartını alabileceğim veya mağduriyetimi minimum seviyeye indirerek tarafıma para iadesini kabul edeceğimi belirttim. Sadece fatura tutarını iade edebileceklerini belirterek işlemi başlattıp tarafıma bugün itibarıyla iade yaptılar.

İade edilen tutar 1700 TL. Güncel fiyatı 7000-8000 TL arası. Deyim yerindeyse uçurumun kenarındayım :) Güzel tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.
Hocam, eğer siz mail yoluyla bu 2 hakkınızı illetiyseniz, ve buna rağmen başka karar uyguladılarsa seçimlilik hakkınızı kullanmanıza müsaade etmemişler. Burada karar sizin. İsterseniz Aydın Ağaoğlu'na bu durumu sorabilirsiniz, kendisi size en doğru bilgiyi verecektir.

İade edilen tutar 1700 TL. Güncel fiyatı 7000-8000 TL arası. Deyim yerindeyse uçurumun kenarındayım :) güzel tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

Rica ederiz. Yalnız.

İade edilen tutar 1700 TL. Güncel fiyatı 7000-8000 TL arası. Deyim yerindeyse uçurumun kenarındayım :) güzel tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

Bu durumu avukat olan enişteme bizzat soracagım müsait zamanımda. Gerekli olan bilgiyi size aktaracagım.

Ürün bedelini sizin hesabınıza aktarmadan önce sizinle iletişime geçmemişlerse, her şey sizin aleyhinize olumlu olarak dönüyor...kaymakamlık tuketicisi hakem heyetine baş vuracağınız bildirdi. Size yatan ücret dekontunu, ürün sözleşmesini. Ürün faturasının bir kopyasını ve dilekcenizle başvuracaksınız. Dilekcenizde her şeyi detaylı bir şekilde yazın sonunada ek olarak şunu belirtmeniz gerekiyormuş. Ürünün şu anki değeri olan atıyorum 4500 TL talep ettiğinizi yazınız. Gerekli inceleme sonrası firma size 1700 TL yatırmış olsa dahil güncel bedel alma hakkınız olduğunu ögrendik.%80ile %90olumlu sonuç alabilecekmişsiniz. Başvuru sonrası size bir numara verecekler bu numara üstünden tlf aracılığıyla takip edersiniz.

Geri
Yukarı