Sapphire RX590 için Tüketici hakem heyetine başvurabilir miyim?

Ürün bedelini sizin hesabınıza aktarmadan önce sizinle iletişime geçmemişlerse, her şey sizin aleyhinize olumlu olarak dönüyor...kaymakamlık tuketicisi hakem heyetine baş vuracağınız bildirdi. Size yatan ücret dekontunu, ürün sözleşmesini. Ürün faturasının bir kopyasını ve dilekcenizle başvuracaksınız. Dilekcenizde her şeyi detaylı bir şekilde yazın sonunada ek olarak şunu belirtmeniz gerekiyormuş. Ürünün şu anki değeri olan atıyorum 4500 TL talep ettiğinizi yazınız. Gerekli inceleme sonrası firma size 1700 TL yatırmış olsa dahil güncel bedel alma hakkınız olduğunu ögrendik.%80ile %90olumlu sonuç alabilecekmişsiniz. Başvuru sonrası size bir numara verecekler bu numara üstünden tlf aracılığıyla takip edersiniz.
Teşekkür ederim. ürünün güncel fiyatının bilirkişi tarafından belirlenmesini isteye bilir miyim acaba? Kart piyasa da olmadığı için fiyatı nedir bilemiyorum. Ayrıca, tarafıma ödenen tutarın üzerine ek olarak ödeme yapılmasını isteye bilirmiyim? Yoksa bana ödenen parayı geri iade mi etmem gerekir?

Durumunuzu aynen anlattım. Parayı almış olsa bile fark etmez dedi. Tüketici hakem heyeti zaten mahkeme gibidir. Fazla beklemeden dilekcesini yazsın versin dedi, gereken işlemlerinizi onlar hallediyormuş ücret falan vermeyecek gerekenleri yaparlar, thk bir nevi mahkeme gibidir dedi. Gerektiği zaman kişi iletişime gececeklerini söyledi. Ama özellikle güncel fiyatı ögrensin ögren.

Durumunuzu aynen anlattım. Parayı almış olsa bile fark etmez dedi. Tüketici hakem heyeti zaten mahkeme gibidir. Fazla beklemeden dilekcesini yazsın versin dedi, gereken işlemlerinizi onlar hallediyormuş ücret falan vermeyecek gerekenleri yaparlar, thk bir nevi mahkeme gibidir dedi. Gerektiği zaman kişi iletişime gececeklerini söyledi. Ama özellikle güncel fiyatı ögrensin ögren.
Başvurup sonucu buradan paylaşacağım efendim. Tekrardan teşekkür eder esenlikler dilerim.

Durumunuzu aynen anlattım. Parayı almış olsa bile fark etmez dedi. Tüketici hakem heyeti zaten mahkeme gibidir. Fazla beklemeden dilekcesini yazsın versin dedi, gereken işlemlerinizi onlar hallediyormuş ücret falan vermeyecek gerekenleri yaparlar, THH bir nevi mahkeme gibidir dedi. Gerektiği zaman kişi iletişime gececeklerini söyledi. Ama özellikle güncel fiyatı ögrensin ögren.
Dediğim gibi olmuş, bunu duyduğuma çok sevindim. Konu sahibine hayırlı olsun.

Hadi hayırlısı olsun. Şimdiden merakla bekliyoruz sonuçu alabilirsen bizlerde sevinecegiz. Görüşmek üzere hoşça kalın.
Benim de benzer bir tane var, THH'de şu an. Konusunu da açtım hatta. Hayırlısı.

Benimki biraz tartışmalı. Baya sinirleniyorum aklıma gelince.

Biraz gösteriş gibi oldu, kusura bakmayın.

Son düzenleme:

Burada anlattım. Uzun diye okumak isterseniz özet geçebilirim.

Burada anlattım. Uzun diye okumak isterseniz özet geçebilirim.

Evet okumuştum bu yazıyı bir şey oldu cvp yazamadan unutmuştum.

Evet okumuştum bu yazıyı bir şey oldu cvp yazamadan unutmuştum.
Hahah, sorun yok. Uğraş uğraş dur oluyor böyle şeylerde. 4-5 yıldır Tüketici Hakem Heyeti ile hakkımı aldım, almaya da devam ediyorum. Hatta Tüketici Mahkemesiyle de hakkımı aldığım oldu. İyi ki bu kurumlar varlar. Yoksa iş içler acısı.

Hakkınızdan eminseniz arayın arkadaşlar, firmaların çoğu müşteriyi ürünü alana kadar müşteri olarak görüyor, bir sorun olduğunda ise siz önemsiz oluyorsunuz.

Bekliyorum. Hakkımı alınca öyle bir mutlu olacağım ki.

Geri
Yukarı