Şarj cihazının 7/24 prizde kalması sorun olur mu?

Daha fazla  
Merhaba.

Orijinal Samsung şarj cihazım ve 2 metrelik Type-C kablom var.

Masamın altında masaüstü bilgisayarımla birlikte kullandığım 5'li prizim var ayrıca.

5 yuvada da bir şeyler takılı. Yuvaların birinde 7/24 Samsung adaptörüm takılı. Telefonumun şarjı bittikçe (günde bir defa) telefonu şarja takıyorum. Şarj dolunca telefonu çekiyorum ama adaptör boşta takılı kalıyor. Bu durumun bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Orijinal Samsung şarj cihazım ve 2 metrelik Type-C kablom var.

Masamın altında masaüstü bilgisayarımla birlikte kullandığım 5'li prizim var ayrıca.

5 yuvada da bir şeyler takılı. Yuvaların birinde 7/24 Samsung adaptörüm takılı. Telefonumun şarjı bittikçe (günde bir defa) telefonu şarja takıyorum. Şarj dolunca telefonu çekiyorum ama adaptör boşta takılı kalıyor. Bu durumun bir zararı olur mu?

Zararı olmaz. Şahsen Webtekno'da bununla ilgili bir videoda görmüştüm. Ortalama olarak aylık faturanızda 20 TL gibi artışa neden oluryormuş.

Zararı olmaz şahsen Webtekno'da bununla ilgili bir videoda görmüştüm ortalam olarak aylık faturanızda 20 TL gibi artışa neden olur?
Ne 20 TL'si? Boştayken 0.1-0.2 Watt arası güç tüketir. Ayda 20 TL olmasının imkanı yok. Hiçbir zararı olmaz.

Geri
Yukarı