Şarj soketi değişince telefonu şifreliyorlar mi?

Hocam sadece soket değişecek orada duran abla telefona baktı sıfırlamak dedi sorunu dinlemedi sonra gercek eleman geldi ve beni dinledi abla da araya girdi sorumun cevabını alamadım ondan buraya yazdım belki bilen biri vardır.

Sıfırlanmasını kabul etmezsen direk işleme başlamamak için sormuştur. İlk önce kendisi sıfırlar sonra arka tarafta soketi değişecek kişiye verir çoğu ihtimal. Bunun sebebi de kişisel verilere erişmediğini göstermektir. Şifrenizi isteyemezler arkadaşların dediği gibi.

Servise giden her ürünü sıfırlıyorlar batarya değişmeye gitse bile. Neden sıfırladıklarını bilmiyorum.

Tüm elektronik ürünlerin servis politikasında vardır, servise giden ürünü gereksiz bir şekilde fabrika ayarlarına sıfırlarlar. Telefon, bilgisayar, Tablet vs. Bunu yapma deseniz bile yaparlar, aksi halde kabul etmiyorlar. Tabi bazı istisnalar da olabilir, o da servis elemanına bağlı.

Sizin şifreliyorlar diye anladığınız sanırım servis elemanı size "Telefonda şifre varsa sıfırlarız." demiştir, siz de yanlış anladınız veya o yanlış söyledi.

İki gün sonra cihazınızdaki fotolar sağda solda paylaşılırsa teknik servisi suçlamayın diye siliyorlar.

Sıfırlamadan da o görüntülerin alınabilir olduğunu biliyorsunuz değil mi?

Aslında tam anlatamadım, bunun amacı serviste çalışan kötü niyetli birinin bilgileri izinsiz almaması için bir önlem. Telefonun servise gidiyor, orada sıfırlanıyor sonra kötü niyetli birisi gelip alamıyor. Tabi ki ilk telefonu alıp sıfırlama işlemi yapacak eleman kötü niyetliyse önce alıp sonra sıfırlar ama bu işlemden sonra diğer tarafta çalışanlar kötü niyetli olsa bile alamaz.

Hocam hiç açılmıyor, şarj olmuyor.

Tamam da soketi tamir eder, şarja takar telefonu açar, varsa önemli görüntüleri çalabilir. Bunun önüne geçmek istiyorsanız telefonu kendi ellerinizle açarsınız bozulduğunu fark ettiğinizde son şarjı tüketmeden yedekleyip formatlardınız telefonu.
Aslında tam anlatamadım, bunun amacı serviste çalışan kötü niyetli birinin bilgileri izinsiz almaması için bir önlem. Telefonun servise gidiyor, orada sıfırlanıyor sonra kötü niyetli birisi gelip alamıyor. Tabi ki ilk telefonu alıp sıfırlama işlemi yapacak eleman kötü niyetliyse önce alıp sonra sıfırlar ama bu işlemden sonra diğer tarafta çalışanlar kötü niyetli olsa bile alamaz.

Dediğim gibi bunun önüne geçilemez. Sıfırlansın istemiyorsanız gider normal bir telefoncuya bırakırsınız 1-2 saatlik iş zaten, gözünüzün önünde değiştirir.

Geri
Yukarı