Çözüldü Şarj soketine asitli içecek döküldü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MustafaCem

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün telefonumun şarj soketi kısmına asitli bir içecek döküldü (çok fazla değil). Eve gelip şarja taktığımda hızlı şarj etmediğini ve sürekli şarjın gidip geldiğini gördüm. Baktığımda soketteki nem görünüyordu. Bunu nasıl temizlerim veya çözerim? (soket Type-C)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Icecek sekerliyse once bir peceteyi sade suyla abarti olmayacak sekilde islatin ve sarj soketini temizleyin ardindan telefonun soket kismi pirincin icerisinde kalacak sekilde cihazi yatirin sabaha kadar kalsin.
Icecek sekerliyse once bir peceteyi sade suyla abarti olmayacak sekilde islatin ve sarj soketini temizleyin ardindan telefonun soket kismi pirincin icerisinde kalacak sekilde cihazi yatirin sabaha kadar kalsin.

Çözüm
Icecek sekerliyse once bir peceteyi sade suyla abarti olmayacak sekilde islatin ve şarj soketini temizleyin ardindan telefonun soket kısmı pirincin icerisinde kalacak sekilde cihazi yatirin sabaha kadar kalsin.

Hocam dediğinizin sadece peçeteyi ıslatıp silme kısmını yaptım ve düzeldi hızlı şarj özelliği tekrar aktif oldu ve kesinti olmuyor. Akşam akşam beni büyük bir dertten kurtardınız sağ olun.

Hocam dediğinizin sadece peçeteyi ıslatıp silme kısmını yaptım ve düzeldi hızlı şarj özelliği tekrar aktif oldu ve kesinti olmuyor. Akşam akşam beni büyük bir dertten kurtardınız sağ olun.

Sekerli icecekler kuruyunca soketlerde sorun cikariyor basta mantikli gelmese de sade suyla islatilmis bir pecete araciligiyla temizlemek oradaki sekerden kurtulmaya yariyor. Ayni sey tuzlu su icin de gecerli. Eger telefon denize falan duserse ilk once temiz su ile yikayip sonra kurumaya birakmak gerekiyor. Gecmis olsun.

Geri
Yukarı