Şarkılardan telif yemeyen kanallar

Telif değil de 3 ihtar yediğinde kapanıyor benim bildiğim.
Topluluk ihtarı ile Telif ihlali sanıyorum ki farklı katagori ihlaller. Bu arkadaş telif yememiş çünkü sanırsam telif sahibi izin vermiş.
Her şarkıyı para kazanmayıp paylaşabilir miyim yani? Parayı yapımcıya gönderdiğimiz sürece.
Bunu her sanatçı kabul etmeyebilir...

Her şarkıyı para kazanmayıp paylaşabilir miyim yani? Parayı yapımcıya gönderdiğimiz sürece.
Her şarkı diyemem nadiren de olsa bazı sanatçılar ihtar verebiliyor veya video bazı ülkelerde yasaklanabiliyor. Yine de şarkıların yaklaşık %99 gibi bir kısmını para kazanmadan paylaşabilirsiniz.

Topluluk ihtarı ile Telif ihlali sanıyorum ki farklı katagori ihlaller. Bu arkadaş telif yememiş çünkü sanırsam telif sahibi izin vermiş.

Bunu her sanatçı kabul etmeyebilir...
Sadece şunu anlayamadım. Bu 1 saatlik şarkı birleştirmesi yapan 100 abonelik küçük kanallar bile yapımcılarla iletişime mi geçiyor? Bu kısım biraz saçma geldi de.

Bu 1 saatlik şarkı birleştirmesi yapan 100 abonelik küçük kanallar bile yapımcılarla iletişime mi geçiyor? Bu kısım biraz saçma geldi de.
Bu lisansı almak için şarkıyı yapanın amca oğlu olmaya gerek yok...

Tamamen telif sahibinin isteğine bağlı, kimi kabul eder kimi etmez. Şarkıdan şarkıya dahi değişebilir yani.

Sadece şunu anlayamadım. Bu 1 saatlik şarkı birleştirmesi yapan 100 abonelik küçük kanallar bile yapımcılarla iletişime mi geçiyor? Bu kısım biraz saçma geldi de.
YouTube şarkıyı tespit edip otomatik telif atıyor. Sanatçının "genel" isteğine göre de bir yaptırım uygulanıyor. Yani pek bir iletişim olmuyor.

Bazı çok küçük kanallar mesela 300 abonelik gibi. Böyle kanallar çok bilinen sanatçıların şarkılarını 1 saatlik yapıyorlar. Nasıl telif yemiyorlar? Ya da yiyorlar ama 1000 abone yapana kadar sorun olmuyor mu? Para kazanmaları aktif olmadığı için yeseler de bir şey mi olmuyor anlamadım. Benim bildiğim 3 ihtarda kanal kapanıyor.

Benim eskiden 650 aboneli bir youtubem vardı, 50 kere telif attılar sildim hesabı.

Geri
Yukarı