Sass kullanılır mı?

yone1108

Decapat
Makaleler
1
Merhaba, sass kullanılır mı hala? Bilgisi olanlar bilgi verebilir mi? Araştırdım ama ne gibi durumlarda kullanmak lazım, kullanmaya değer mi?

SASS duymamıştım, şimdi baktım CSS'e dinamiklik sağlamak ve çeşitlik özellikler katmak amacıyla geliştirilmiş. Şuanki CSS özellikleriyle buna gerek var mı? Bence gerek yok. Boostrap, Tailwand gibi yeterli kütüphaneler mevcut.

SASS duymamıştım, şimdi baktım CSS'e dinamiklik katmak ve çeşitlik özellikler katmak amacıyla geliştirilmiş. Şuanki CSS özellikleriyle buna gerek var mı? Bence gerek yok. Boostrap, Tailwand gibi yeterli kütüphaneler mevcut.

Ben bi ara kullanmıştım fakat pek gerek yok diye düşünüyorum onun yerine tailwind öğrenmeyi düşünüyorum

Teşekkür ederim arkadaşlar o zaman başka şeye yöneleyim.

Boostrap gibi kalıp bir kütüphaneye bağlı kalmak istemiyorsan, ben nasıl istersem borumu öyle öttürürüm arkadaş diyorsan kesinlikle kullanılmalı. Sadece nesting özelliği için bile kullanılır SASS. Ayrıca biraz modifikasyonla HTML BEM metodolojisini de çok rahatlıkla kullanabilir hale geliyorsunuz SASS'ta, ancak CSS'te BEM yazmak çok daha uğraştırıcı.

Bootstrap, Tailwind ve Sass farklı şeyler. Sass CSS üzerine bir ton ekleme yaparak dahada güçlendiriyor, verimi arttırıyor.

Superset of CSS olarak geçiyor yani yazdığınız CSS kodu SASS kodu olarakta çalışabilir. Öğrenirken zorlanacağınızı düşünmüyorum. Uzun zaman almaz.

Mixins, functions, nesting gibi özellikler var. Kullanılabilir, öğrenmeye değer bir teknoloji.

Ayrıca Bootstrap ile karşılaştırmayın şunu.

Bootstrap, Tailwind ve Sass farklı şeyler. Sass CSS üzerine bir ton ekleme yaparak dahada güçlendiriyor, verimi arttırıyor.

Superset of CSS olarak geçiyor yani yazdığınız CSS kodu SASS kodu olarakta çalışabilir. Öğrenirken zorlanacağınızı düşünmüyorum. Uzun zaman almaz.

Mixins, functions, nesting gibi özellikler var. Kullanılabilir, öğrenmeye değer bir teknoloji.

Beni diyorsanız ben Bootstrap ile karşılaştırmadım. Bootstrap veya türevlerini kullanmıyorsa bir kişi ya Tailwind kullanıyordur ya da kendi kodunu kendisi yazıyordur ve kendi kodunu kendisi yazan biri için SASS çok iyi. Ortada herhangi bir karşılaştırma yok.

Kurs almıştım ona başlıyorum şimdi. 7-1 klasör yapısını kullanacağım bakalım ilerleyen zamanlarda ne gibi bir artısı oldu buraya yazacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı