Sass kullanılır mı?

CSS:
@mixin blog-card($grid-columns, $grid-rows, $font-size, $img-w, $img-h, $img-radius, $bg-color){
    display: grid;
    grid-template-columns: $grid-columns;
    grid-template-rows: $grid-rows;
    box-shadow: 0px 5px 20px 0px RGB(88 83 153 / 10%);
    transition: all 0.3s;
    margin-bottom: 15px;
    align-items: center;
    gap: 15px;
    background-color: $bg-color;
    padding: 25px;
    border-radius: 10px;

&--category{
        font-size: 15px;
        font-weight: 500;
        display: inline-flex;
        border-bottom: 5px solid $color-secondry;
    }

&--img{
        width: $img-w;
        height: $img-h;
        border-radius: $img-radius;
        object-fit: cover;
    }

&--title{
        font-size: $font-size;
        font-weight: 600;
        margin-top: 15px;

a{
            color: $color-primary;
            text-decoration: none;
            background: linear-gradient(to right, rgba(100, 200, 200, 1), rgba(100, 200, 200, 1));
            background-position: 0% 100%;
            background-repeat: no-repeat;
            background-size: 0% 2px;
            transition: background-size .3s;

&:hover, a:focus{
                background-size: 100% 5px;
            }
        }
    }
}

Böyle bir mixin oluşturdum ve istediğim işlemi sağlıyor. Mesela sitenin sağ tarafına yuvarlak resim koyarken parametreden ayarlayabiliyorum yada kare resim olacaksa yine aynı şekilde blog-card classını birden çok yerde kullanabiliyorum. Sorum şu bu doğru bir kullanım mı? Bu kadar fazla parametre vermem yanlış bir şey mi bunları merak ediyorum :)
Sass uzmanı diyemem kendime ama gayet güzel olduğunu düşünüyorum. İstediğiniz card tasarımını birkaç parametre ile elde edebiliyorsunuz. Yinede isterseniz internnetten sass best practices vs. aratıp iyi bir alışkanlık olup olmadığına bakabilirsiniz.

Sass uzmanı diyemem kendime ama gayet güzel olduğunu düşünüyorum. İstediğiniz card tasarımını birkaç parametre ile elde edebiliyorsunuz. Yinede isterseniz internnetten sass best practices vs. aratıp iyi bir alışkanlık olup olmadığına bakabilirsiniz.

Ben card olayını grid ile oluşturmaya çalıştım. Bu tür tasarımlarda flex kullanmak daha mantıklı olabilir diye düşündüm. Grid yapısını iskelet kısmında kullanacağım. Bu tür card tasarımlarında flex daha iş görür büyük ihtimalle yarın hem Flex yapacağım hemde bu oluşturduğum mixini daha sade hale getirip elimden geldiğince de geliştireceğim. Yarın tekrar buraya atarım en son kodu :)

Geri
Yukarı