SATA 3.0 SSD vs. PCI Express 2.0 genişletici

badboy79tr

Centipat
Daha fazla  
ECS H61H2-M17 anakartım var.
Sistemime SSD eklemek istiyorum.
PCI Express 2.0 bağlantısından bunu mu almalıyım:
Yoksa SATA 2 bağlantısından bunu mu almalıyım?

Konu hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Ama arada müthiş fiyat farkı var. Bilgisayarın hızlı açılması, hızlı kopyalama gibi beklentilerim var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Konu hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Ama arada müthiş fiyat farkı var. Bilgisayarın hızlı açılması, hızlı kopyalama gibi beklentilerim var.

Birinci verdiğiniz ürün M.2 tipli SSD'leri PCI'e soketine takmak için aparattır o bir SSD değil.
Sizin anakartınızda M.2 soketi olmadığı için ikinci ilandaki gibi bir disk almalısınız.
Ama verdiğiniz ürünü değil bütçenize ve kapasite ihtiyacınıza göre Samsung WD gibi SSD'leri alabilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/platoon...aza=rihenteknoloji&url_src=and-product-detail bu attığınız ürün anakartınızda yuvası yok malasef, Sandisk gibi bir tane alın.

Arada ki fiyat farkı ilk attığınız ürünün bağlantı tipi dönüştürücü olmasından kaynaklı. Yani SSD değil, M.2 slotu olmayan anakartlara M.2 SSD takabilmek için üretilmiş bir çevirici. SSD dahil değil ona ayrı SSD alıp takmanız gerekiyor.

Direk SATA al çevirici M.2'lerle uğraşma ısınıyorlar zaten ve verimsiz çalışıyorlar genellikle

Peki bir sorum daha var. Bu sisteme bir sata3 ssd almaya değer mi (anakart sata2 desteklediği için tam kapasite hızda kullanamayacağım) yoksa ben 7200 rpm hdd da kalayım hiç masraf yapmayayım mı? Sistem şöyle:

Anakart: Ecs H61H2-M17
İşlemci: İntel İ5 3470
Ram: Corsair 4+4=8 gb ddr3 1333 mhz.
Ekran kartı: Zotac gtx 1050ti o.c edition
HDD: WD Blue 500gb 7200 rpm
PSU: Platoon pl-9263 500 watt
Kasa: Dente atx midi tower

Hani çok eski bilgisayarımın anakartı bozulmuştu. 1500 lira bütçe ile bunu toplayabildim ancak. O yüzden anakartı değiştiremem. Değiştirsem işlemci ve Ram de değişir. Zaten bu anakart, işlemci, ram set halinde bulup aldım. Ekran kartı ve psu sonradan değiştirdim. Ona ayrı konu açmış ve buradaki tavsiyeler üzerine almıştım. Eski sistemden geriye bu hdd ve kasa kaldı. Sistemin en güçlü parçası ekran kartı, en zayıf parçası hdd oldu. Sistem en zayıf parçası kadar hızlıdır, değerlidir. O yüzden yeni bir ssd arayışına girdim ama tabiki sata2 ssd piyasada yok. Sata3 ise anakart yüzünden tam kapasite kullanamayacağım. O yüzden bu sisteme bu aşağıdaki ssd değer mi yoksa başka aktarnatif önerir misiniz? Teşekkürler.

Peki bir sorum daha var. Bu sisteme bir sata3 ssd almaya değer mi (anakart sata2 desteklediği için tam kapasite hızda kullanamayacağım) yoksa ben 7200 rpm hdd da kalayım hiç masraf yapmayayım mı? Sistem şöyle:

Anakart: Ecs H61H2-M17
İşlemci: İntel İ5 3470
Ram: Corsair 4+4=8 gb ddr3 1333 mhz.
Ekran kartı: Zotac gtx 1050ti o.c edition
HDD: WD Blue 500gb 7200 rpm
PSU: Platoon pl-9263 500 watt
Kasa: Dente atx midi tower

Hani çok eski bilgisayarımın anakartı bozulmuştu. 1500 lira bütçe ile bunu toplayabildim ancak. O yüzden anakartı değiştiremem. Değiştirsem işlemci ve Ram de değişir. Zaten bu anakart, işlemci, ram set halinde bulup aldım. Ekran kartı ve psu sonradan değiştirdim. Ona ayrı konu açmış ve buradaki tavsiyeler üzerine almıştım. Eski sistemden geriye bu hdd ve kasa kaldı. Sistemin en güçlü parçası ekran kartı, en zayıf parçası hdd oldu. Sistem en zayıf parçası kadar hızlıdır, değerlidir. O yüzden yeni bir ssd arayışına girdim ama tabiki sata2 ssd piyasada yok. Sata3 ise anakart yüzünden tam kapasite kullanamayacağım. O yüzden bu sisteme bu aşağıdaki ssd değer mi yoksa başka aktarnatif önerir misiniz? Teşekkürler.

Sata 2 veya 3 farketmez hdd den geçince pc rahatlar geçin yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı