SATA çoklayıcı her anakarta uyumlu mu?

ulas5353

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba benim anakartımın SATA girişleri bozulduğu için ekstra SATA çoklayıcı almak istiyorum anakarta takılan ama o çoklayıcılar her anakarta uyumlu mudur veya anakart üzerindeki satya portunun tamiri veya değişimi var mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Anakart model: ASUS A68 HM-K

Anakartıma uygun SATA çoklayıcı bulabilen olursa rica etsem link atabilir mi, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızda bulanan PCI Express yuvalara takabilirsiniz. Örnek bir model.

Dostum bir SATA çıkışından birkaç tane SATA alamazsın. Anakartında PCI Express girişi varsa Alfais 4392 Pci Express PCI-e 4 Port Sata 3.0 SSD Çoklayıcı Kart : Amazon.com.tr: Bilgisayar kullanarak birkaç tane SATA elde edebilirsin. Ama unutma SATA'ya bağlasan bile güç kablosunu da bağlaman gerekiyor.

Cevaplarınız için teşekkür ederim en kötü attığınız linklerdeki parçayı alacağım.

Bu parça işimi görür mü peki son olarak söyler misiniz?
Attığınız ürün ile eski tip HDD takmak için olanlarından. Attığım gibi olanlar iş görür.

Kusura bakmayın fazla soru sorduysam ama o attığınız ürünün fiyatı bana pahalı geldi o kadar bütçem yok hdd yok sadece ssd bağlıyacagım bu üründe işimi görür mü? Eğer görmezse tek çare o ise bir şekilde alacağım teşekkürler.

Kusura bakmayın fazla soru sorduysam ama o attığınız ürünün fiyatı bana pahalı geldi o kadar bütçem yok hdd yok sadece ssd bağlıyacagım bu üründe işimi görür mü? Eğer görmezse tek çare o ise bir şekilde alacağım teşekkürler.

Evet hocam. Sizin anakartta PCI yuva da var. Kullanabilirsiniz. Resimdeki anakart mı?
Screenshot_20211014-173658.png

Evet resimdeki anakart benim anakartım size attığım en son linkteki 120 liralık olan parçayı alsam anakart üzerindeki SATA portu yerine PCI yuvaya bunu takıp bu parçadaki SATA portuna taksam SSD'yi sağlıklı bir şekilde kullanabilirim değil mi bu arada çok teşekkür ederim ilginize.

Evet resimdeki anakart benim anakartım size attığım en son linkteki 120 liralık olan parçayı alsam anakart üzerindeki SATA portu yerine PCI yuvaya bunu takıp bu parçadaki SATA portuna taksam SSD'yi sağlıklı bir şekilde kullanabilirim değil mi bu arada çok teşekkür ederim ilginize.
Evet hocam. Size SATA portu kazandırır fakat buradaki disklere Windows kurulumu sıkıntı olabilir. Her anakartta Güney Köprüsü üzerinden Boot etme özelliği olmayabilir. UEFI desteği varsa bu özelliği ekleme yöntemleri olabilir. Rehberde daha sonradan takılan bir NVMe SSD için Boot özelliğinin nasıl yapıldığı anlatılmış. Aslında sizdeki de aynı mantık sayılabilir.

Ürünün siparişini vereyim geldiğimde tekrardan buraya yazarım olur mu tekrardan çok teşekkür ederim UEFI desteği var diye biliyorum ama yine de tam emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı