Sata II portuna Sata III kablo takılır mı?

bigboss035

Hectopat
Merhabalar. Şimdi yeni PC topluyorum. SSD sipariş verdim fakat bende sadece Sata III kablosu var. Anakartım Sata II. SSD'yi Sata III kablosuna takıp kabloyu da anakartın Sata II portuna taksam PC çalışır mı? PC de bir sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Takabilrsin çalışır sorun olmaz. SATA II portuna SATA III takabilirsin tabi ama SSD maksimum SATA II hızlarını destekler. Mesela bendede SSD var orjinal verileri 550 Mb/sn flan desteklerken SATA II portuna takılı olduğu için max 300 Mb/sn hızları destekleyebiliyor.

Onu demiyorum siz yanlış anlamışsınız. Bende sata 3 kablosu var. Sata 2 portuna takdam kablo sıkıntı çıkarırmı ? Onu soruyorum ben. Yardımınız için teşekkürler.

Hayır olmaz o kabloyu hangi SATA girişine bağlarsan onun hızına ayak uydurur. Anakartın kaç destekliyorsa o kadar hız sağlıyor sana kablo giriş şekli aynı sonuçta. Senin sorun şey gibi mesela USB 3.0 destekli flash belleğim var 2.0 USB yerine taksam çalışırmı gibi.
SATAII destekliyorsa 300 Mb/sn SATAIII destekliyorsa 600 Mb/Sn veri aktarabiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı