Çözüldü SATA kablosu yandıktan sonra sistem hemen kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

C4ine

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar SATA kablomun kenarı kırılmış ben de HDD takarken CD-ROM'un SATA'sını çıkartmıştım kırık olduğu için ters takmışım, yandı. Çıkarttım kabloyu kestim açılmıyor. Saniyelik fan çalışıyor gidiyor sorun PSU'da mı yoksa anakartta mı? Ve hangisinde ise model olarak ne almam lazım?
PSU: 400W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PSU olması daha güçlü bir ihtimal. Kesilen kabloların birbirine temas etmediğinden emin olun. Bantlayabilirsiniz.
PSU olması daha güçlü bir ihtimal. Kesilen kabloların birbirine temas etmediğinden emin olun. Bantlayabilirsiniz.

Çözüm

Hocam direkt kökten koparttı babam eski bilgisayarcı kendisi bir yere değmiyor. PSU diyorsanız hangi marka almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce emin olmak daha doğru olur. PSU tavsiyesi kolay iş. Farklı bir PSU ile deneme şansınız var mı?

Tamamdır hocam. Duruma göre yazarsınız.

Var ama gücü yeter mi bilmiyorum hocam 2008 model bir PSU yeter mi acaba benim PC'ye.
Ağır işlem yapılmadığı sürece yeter diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun hocam. PSU tavsiyesi için yeni bir konu açabilirsiniz. Tavsiyeler gelecektir.

Geri
Yukarı