SATA SSD Karşılaştırması

@Woolgatherer Apacer AS340 DRAM bulunmuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Screenshot_1.png

A400 ben 1 yıldır kullanıyorum daha doğrusu ben kullandım bilgisayarı kardeşime verdim hiçbir sıkıntı yaşamadık ama bir daha SSD almayı düşünüyorum alırsam M.2 olarak Samsung alırım gibi duruyor tabii o zaman her şey bütçeye bağlı.

Akakçe üzerinden SSD'leri seçtim. Genellikle daha garanti modellere yöneldim, en azından sitesinde bilgi bulabildiğim. Bu sıralarda WD Green ve Kingston A400'de sıkıntılar yaşanıyor, onun dışında rastlamadım.

240GB/250GB/256GB modelleri karşılaştırdım, karşılaştırmaya çalıştım. Çeşitli bilgileri bulamadım, sanırım paylaşılmamış. Soru işareti ile belirttim. Bilgilerinden faydalandığım siteleri, kaynakları, dokümanları paylaştım. Tabloda eksik görürseniz konunun altında belirtin. Ekleme/çıkartma yapabiliriz.

Eki Görüntüle 687344

Tablonun linkini aşağıya bırakabilirim. Crucial BX500'ün IOPS değerleri paylaşılmamış. Yabancı kaynaklarda şöyle bir yoruma rastladım;

Crucial doesn't disclose random 4K IOPS performance, likely due to unimpressive performance, but we'll measure it on the following pages.

Kısacası firmanın kendine güvenemeyerek/sonuçlardan memnun olmadığını düşünerek paylaşmadığını söylüyor.

WD Green kanadında yazma hızına ulaşamadım, kendi sitesinde belirtilmemiş. Bu yüzden yazmadım. Ek olarak IOPS değerleri de paylaşılmamış, soru işareti ile belirttim.

Özellikle IOPS, bazen de mtbf değerleri için kendi sitesinin dışından veriler aldım. Göz ardı edilebilir.

kaynakça

tablolar

Güzel karşılaştırma olmuş elinize sağlık.

@Woolgatherer
Konuyu hortlattım fakat Apacer'in sitesinde PANTHER AS340 hakkında farklı bir belge var, aynı model gibi gözüküyor. Sizin attığınız linkten çok daha farklı, IOPS değerleri var ve bunlar yazıyor;

1602767659256.png

Sizin attığınız link;
1602768069377.png

Model yenilenmiş. Version 2.0 2018 model, 1.1 ise 2016 model anladığım kadarıyla.

Ve okuma/yazma hızlarından gördüğüm kadarıyla şu an piyasada Version 2.0 satılıyor.
1602767720472.png

2.0:
1.1:
Umarım bir yanlışım yoktur, varsa özür dilerim.

Hayır, yanlışınız yok. Çok da iyi yaptınız. Gözden kaçmış.

Şuradan en alta inip gerekli belgeye ulaşabiliyoruz, ek olarak belirtmek gerekirse;

Ayrıca kendi yazılımı da mevcutmuş. Yine ulaşabilirsiniz.

Ekran görüntüsü 2020-10-15 163151.png

Apacer SSD Utility olarak geçiyor.

Tablo düzenlendi, yeni fotoğraf eklendi.

@(Ry)Zen'siz olmaz. O konuyu görmemiştim, dürüst olmak gerekirse. Şimdi baktım, biraz karışık geldi. Sadece bir diskin özelliklerine bakmak bile zaman alıyor. Tablo mantığı olsa tadından yenmezmiş :)

Çok fazla sorunlu SSD kullanmışsınız, konuda. Ek olarak IOPS değerlerini paylaşmamışsınız, şahsen ben de kontrolcü özelliklerini belirtmedim. Gerek duymadım.

Ayrıca birçok eksik gözüme çarptı. SanDisk Ultra 3D ve WD Blue başı çekiyor. Unutulması yazık olmuş. Yine de emek var, elinize sağlık.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı