SATA SSD vs M.2 NVMe SSD

Saykoraz

Picopat
Merhaba arkadaşlar, 500 GB seviyesinde 600 TL bandında bir SSD almak istiyorum. SSD deyince direkt Samsung'a yöneldim fakat 600 TL vermişken M.2 almak mantıklı mı yoksa Samsung 860 Evo 500GB 550-520MB/s SSD yeterli mi? En az Samsung seviyesinde bu fiyat aralığında M.2 SSD tavsiyeleriniz varsa onlara da bakabilirim. Sadece oyun için kullanacağım.

Son düzenleme:
Hocam Samsung SSD yeterli olacaktır.

550 TL'ye Kingston A2000 önerebilirim ama Samsung kadar ömürlük olmayabilir. Sürekli büyük dosyalarla uğraşmıyor sadece oyun amaçlı kullanıyorsanız tavsiye ederim. Çok büyük dosyaları taşıma veya yazma işlemlerinde biraz performans düşürmesi ve ömrünün 350TB olması dışında bir eksisi yok Samsung'tan. Fiyat/Performans ve giriş seviye.

Merhaba arkadaşlar, 500 GB seviyesinde 600 TL bandında bir SSD almak istiyorum. SSD deyince direkt Samsung'a yöneldim fakat 600 TL vermişken M.2 almak mantıklı mı yoksa Samsung 860 Evo 500GB 550-520MB/s SSD yeterli mi? En az Samsung seviyesinde bu fiyat aralığında M.2 SSD tavsiyeleriniz varsa onlara da bakabilirim. Sadece oyun için kullanacağım.

İnce hesapta şu anda indirimli olan bu SSD'ye bakmanızı tavsiye ederim. M.2 almak mantıklı bütçenize uygun bir 500GB M.2 sizin için daha iyiolur. Linkteki SSD'ye bakıız

Son düzenleme:
İnce hesapta şu anda indirimli olan bu SSD'ye bakmanızı tavsiye ederim. M.2 almak mantıklı bütçenize uygun bir 500GB M.2 sizin için daha iyiolur. Linkteki SSD'ye bakıız
Jeymz Eşek kronik sorunlu ve iğrenç bir firma. Almayınız bu SSD'yi.

Konu sahibinin sorusuna dönersem, ağır okuma/yazma isteyen işler yapıyorsanız (Render gibi) M.2 SSD daha iyi bir tercih olacaktır, ancak oyun oynamak ve günlük işlerde kullanacaksanız SATA bir SSD yeterli olacaktır.

Oyunlarda M.2 NVMe ile normal SSD arasında 1 saniyelik bir fark oluyor. Bu yüzden günlük kullanım ve oyun kullanımı için 860 EVO veya QVO öneririm. Samsungun SSD'leri gerçekten uzun ömürlü oluyor, verdiği garanti süresinden de anlayabilirsiniz. Support Warranty SSD

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı