SATA SSD yanına M.2 alınır mı?

Bütçe
500
Değerler doğru hocam. 3200/3200 değil değerler. Güle güle kullan. Açıkçası bende memnunum aldığım için. Henüz sistemi kurmadım fakat 399TL'ye 3200mb/1300mb'lik SSD almak işime geldi. Bence iyi fırsattı. Değerlendirmemiz iyi oldu.
Evet hocam iyi oldu. Bende şimdi kuruyorum.

@Buğra S

Hocam SeaTool'da TBW bölümü doğru mu ve ne anlama geliyor şuan da?
1684843441706.png

Yok aslında taktım ve direkt CrystalDiskInfo'dan baktım 0'dı her şey. Sonrasında hız testi yaptım 160GB kadar kullandı testte. Merak ettiğim adata niye o kadar düşük.
2TB veri yazmış hocam ömrü boyunca, belki siz hassas kullandınız belki program yanlış raporluyor, onun sonucuna Crystal Disk Info'dan bakın bi.

2TB veri yazmış hocam ömrü boyunca, belki siz hassas kullandınız belki program yanlış raporluyor, onun sonucuna Crystal Disk Info'dan bakın bi.
Ha evet bakın Adata da olabilir. İlk attığım konu başlığında ki fotoğrafda veriler var. TBW bildiğim kadarıyla ömür biçiyor. Biri 2tb diğeri ise 100GB olayı anlayamadım sadece.

@Saint Lucia Hocam bu arada M2'yi direkt hissettim diyebilirim. Çok daha hızlı şuan da fark edebiliyorum. Belki de benim Adata olan SSD baya kötüleşti oradan anlıyorum ama şuan da ciddi fark var.

Son düzenleme:
Hocam bu arada M.2'yi direkt hissettim diyebilirim. Çok daha hızlı şu an da fark edebiliyorum. Belki de benim Adata olan SSD bayağı kötüleşti oradan anlıyorum ama şu an da ciddi fark var.

Ben de sıf bu his için aldım zaten hocam. Fark olmaz denilen konuları pek takmadım. Çünkü bu denli bir okuma/yazmanın nasıl etkisi olmaz dedim kendi tecrübemle. Gördüğün gibi makine canlandı resmen. Bende Samsung'u ikinci disk yapacağım nasipse. Bir fark olacağına eminim. Hadi hayırlısı. 😎

Ben de sıf bu his için aldım zaten hocam. Fark olmaz denilen konuları pek takmadım. Çünkü bu denli bir okuma/yazmanın nasıl etkisi olmaz dedim kendi tecrübemle. Gördüğün gibi makine canlandı resmen. Bende Samsung'u ikinci disk yapacağım nasipse. Bir fark olacağına eminim. Hadi hayırlısı. 😎
Fiyatının uygun olması da cabası. SATA SSD bile yok bu fiyatta.

Yeni konular

Geri
Yukarı