Satılacak MacBook Pro'nun verileri nasıl tamamen silinir?

smiLonly

Kilopat
Makaleler
4
Herkese selam yakın zamanda MacBook'umu satacağım içindeki verileri tamamen silebilmem için sıfırlama yapmam yeterli mi? Alacak kişinin bu verilere erişememesi için başka bir şey yapmama gerek var mıdır?

Cihazı sıfırlarsın, yeniden kurulum ekranına geldiğinde de kapatırsın ve teslim etmeye hazır halde bırakırsın. Başka bir şeye gerek olduğunu sanmıyorum. Zaten sıfırladıktan sonra iCloud hesabından da çıkış yapmış olacak dolayısıyla verilerine erişimin mümkün olacağını sanmıyorum.

Cihazı sıfırlarsın, yeniden kurulum ekranına geldiğinde de kapatırsın ve teslim etmeye hazır halde bırakırsın. Başka bir şeye gerek olduğunu sanmıyorum. Zaten sıfırladıktan sonra iCloud hesabından da çıkış yapmış olacak dolayısıyla verilerine erişimin mümkün olacağını sanmıyorum.

Ben de biraz böyle düşünüyorum sonuçta iCloud hesabım da kapanacak.

Kimin alacağı belli mi? Aldığı bilgisayarı ne amaçla kullanacağı da belli değil insanlara güven olmaz.

Hiçbir fikrim yok. İnceden bu konuda takıntılıyım :D

İçinde ki diski söküp yerine sıfır bir disk takmak.

Bu kesin çözümde acaba yazılımla falan bir silme işlemi mi yapılabilir mi diye sordum.

İlk defa 2. El satış yapacagımdan ötürü biraz tedirginlik var sanırım :)
Hocam açıkçası ben çok önemli bir kişilik değilim o yüzden sattığım laptopun diskte çıplak fotoğrafım olsa ve laptopu satın alan kişi beni bunla tehdit etse farktetmez derdim. Kendi açınızdan düşünün yani durumu.

Yeni konular

Geri
Yukarı