Satın aldığım BOYA BY-M1 model mikrofonda satıcıyla yaşadığım sorunlar

Makaleler
12
Daha fazla  
Merhaba, üç gün öncesinde elimde 120 TL para bulunuyordu, bir yaka mikrofonuna ihtiyacım vardı ve çok tercih edilen BOYA BY-M1 model yaka mikrofonun fiyat araştırması için Akakçe'ye girdim, en ucuz fiyat 114 TL ile Çiçek Sepeti satıcısı olan Miran Pazarlama'da bulunuyordu, şirketi araştırdım, her yerde gömdüklerini fark ettim. Yine de sipariş ederken çekinmedim ve siparişimi verdim. MNG Kargo ile 2 gün sonra ürün elime ulaştı, ürünün kutusunu bir kartona sarmışlardı, kartonu çıkarttım, sonrasında ürünün kutusunda yırtılmalar olduğunu gördüm (fotoğraflarını ekleyeceğim), bunu da görmezden gelerek olabilir dedim. İlk başlarda üründen şüphelenmeye başladım, yine de kutusunu açtım ve sitesinden orijinallik sorgulamasını yaptım, bir de ne göreyim?! Orijinallik sorgulamasında ürün kutusundaki kod ve etiket birbiriyle uyuşmuyordu ve site bana sahte ürün uyarısı verdi. Kutuyu açtıktan sonra her şey yerli yerindeydi ve sahte ürüne dair hiçbir şey yoktu, ürün tamamen güzel kopyalanmış ve sahte olarak satılmaya hazırdı. Ek olarak önemli bir nokta, üründen hiçbir şekilde resmi bir belge ya da fatura çıkmadı. Bunu bilerek yaptıklarını düşünüyorum, ürünü bilgisayarıma taktım, ses testine başladım. Ses testinde mikrofonu ağzıma dayamama rağmen çok az ses geliyordu ve tüm ayarları yaptıktan sonra bağırsam dahi yeterli ses algılayamıyordu, artık ürünün sahte olduğundan tamamıyla emin oldum, bu ürün sahteydi ve iade etmem gerekiyordu. Bu konu hakkında bir dakikalık araştırma yapmam bile yetti diyebilirim, ürünü aynı kargo firmasına faturayla beraber iade etmek gerektiği yazıyordu. DOLANDIRILDIM! Elimde hiçbir şey yok, kutu açıldı, ürün kullanıldı ve faturaya dair hiçbir şey yok! Hakkımı nerede arayabilirim?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    191,3 KB · Görüntüleme: 61
  • image0.jpg
    image0.jpg
    197,5 KB · Görüntüleme: 54
  • image1.jpg
    image1.jpg
    217 KB · Görüntüleme: 55
@shinei iade kabul etmeleri lazım 14 gün içinde.

Bu arada garanti belgesi yoksa içine ismini, soyismini takip numarasını, ürün kodunu bir kağıda yaz geri gönder...

Not: Sorumluluk kabul etmem.

Çiçeksepeti artık satıcıları denetlememeye başladı. Son 2 siparişimde bunu anladım. Saat istedim, ardından stoktan kaldırıldı 1 saatlik kargaşa sonunda ürünü zorla yollattım. Çiçeksepeti'ni arayın, THH'ye başvuracağınızı izah edin satıcıyla görüşüp iade alırlar.

Paranızı geri istediğinizi, aksi taktirde THH'ye başvurup zorla alacağınız söylerseniz geri adım atarlar. Siz hatayı baştan yapmışsınız normalden ucuz ve Çiçeksepeti'nde bulunan bir ürünü alarak.

@shinei iade kabul etmeleri lazım 14 gün içinde.

Bu arada garanti belgesi yoksa içine ismini, soyismini takip numarasını, ürün kodunu bir kağıda yaz geri gönder...

Not: Sorumluluk kabul etmem.
Çiçeksepeti artık satıcıları denetlememeye başladı. Son 2 siparişimde bunu anladım. Saat istedim, ardından stoktan kaldırıldı 1 saatlik kargaşa sonunda ürünü zorla yollattım. Çiçeksepeti'ni arayın, THH'ye başvuracağınızı izah edin satıcıyla görüşüp iade alırlar.
Yorumlar için teşekkür ederim, fatura elimde değil, ama 7 gün içinde e-posta adresime gönderileceği söyleniyor. E-postaya gönderilen faturanın yasal bir geçerliliği var mıdır?

O faturayı beklemeyin 14 gün yasal hakkınızı amorti ediyor. Bazen 2 haftada bile gelmiyor. Faturasız yollamadan önce çiçeksepetini arayın yeter.

O faturayı beklemeyin 14 gün yasal hakkınızı amorti ediyor. Bazen 2 haftada bile gelmiyor. Faturasız yollamadan önce çiçeksepetini arayın yeter.
Az önce arayıp mağduriyetimi ilettim, elimde faturanın bulunmadığını, fakat ürünün orijinal kutusunda, yapısının tamamen bozulmamış ve en ufak hasarı dahi olmadığını belirttim. Bunun üzerine bana iade koşullarından ötürü iadenin kabul olmayacağını, bir faturanın gerektiğini söylediler. Ne yapacağımı bilmiyorum, yaşım 18'in altında, tüketici hakem heyetine de başvuramayacağımı düşünüyorum. Muhtemelen çöpe atacağım, hiçbir fikrim yok ve gerçekten bir satıcı ya da dolandırıcının bu kadar moralimi bozacağını düşünmüyordum.

Haklısınız, hata bende. Piyasa fiyatının altında alım yapmamalıydım ve Çiçek Sepeti'ne güvenmemeliydim, sanırım bundan sonra Amazon.com.tr'nin ürünlerinden başka ürünlere sıcak bakmayacağım, teşekkürler. Çözülemezse de sorun değil, bu ve bunun gibi satıcıların rahat satış yapması benim sayemde oluyor. İyi forumlar.
Paranızı geri istediğinizi, aksi taktirde THH'ye başvurup zorla alacağınız söylerseniz geri adım atarlar. Siz hatayı baştan yapmışsınız normalden ucuz ve Çiçeksepeti'nde bulunan bir ürünü alarak.

Geri
Yukarı