Hepsiburada ve aras kargo ile yaşadığım sorunlar

Zippov

Decapat
Hepsiburada'dan yine sipariş vermek durumunda kaldım ve istemediğim halde kalkıp yine aras kargo ile gönderiyorlar. Bu kargoyla başım belaya girdi birkaç sefer telefonları açmazlar, adrese geldik evde yoktunuz diye de yalan atarlar. Halbuki ne adrese geldikleri vardır ne de ulaşmaya çalışırlar. Tek yaptıkları telefonları açmayıp, geldik adrese yoktular diye yalan atıpta kargoları geri gönderilmelerini sağlamaktır ve bu şekilde kâr etmeye çalıştıklarını düşünüyorum. Telefonları bile açmaya şube eve kargo margo getirmez. Şimdiki kargo da ise yine yalanlarından vazgeçmiyorlar ve başım belaya girecek bunlar yüzünden. Söyledikleri şu: Alıcı müşterimizin tablebi üzerine şubemizden alınacak şekilde teslim edilecektir. Bu külliyen yalan çünkü ben böyle bir şey istemedim aksine daha siparişimi Hepsiburada göndermeden önce dedim ki aras ve sürat kargo ile göndermeyin çünkü telefonları açmayıp, adrese teslimat yapmıyorlar dedim. Buna karşılık verdikleri cevap sistem otomatik belirliyor oldu kargo firmasını. Hepsiburada yetersiz bir firma olduğu gibi aras kargo da ilgisiz ve sorumsuz bir firmadır, önceki gönderilerde bile telefonları açmadılar 1 hafta şubede kaldı kargo ve geri gönderildi. Şimdi yine aynı amaç peşindeler telefonları açmayalım gelip almazlarsa geri göndeririz gibi. Yurtiçi ve MNG kargo telefonları açarlar ve yakınımdaki belediyeye kadar kargomu getirirler sağ olsunlar ancak bu aras kargo mu artık yoksa bu şubeye özel bir şey mi bilmiyorum işe yaramazdır. Resimleri de atayım görün Google yorumlarında yazılanları, Hepsiburada'nın sözde kargomu adresime teslim edeceği ve aras kargonun yine yalanlarından vazgeçmeyip sözde benim talebim üzerine kargoyu şubeden alacak olarak değiştirilmesi. Cimer'e de şikayet ettim, şikayetvar.com'a da şikayet ettim, siteleri üzerinden de şikayet ettim, Twitter'dan da şu an şikayette bulundum bakalar mı bilmem tabii. Hepsiburada'nın suçu burada çok büyük çünkü kargo firmasını insanların kendisi seçebilmeli, en azından siparişi vermeden önce kargo firmasını görebilmeli ancak sistem otomatik atıyor diye bahane bulmuşlar ona sığınıyorlar.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    81,1 KB · Görüntüleme: 76
  • 111.png
    111.png
    55,4 KB · Görüntüleme: 91
  • 123.png
    123.png
    7,9 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleyen: Moderatör:
1 defa bana da aynısı oldu evde yoktunuz demesinler diye mutfakta bekledim (mutfaktan yol gözüküyor) ve aras kargo firmasının arabası hızlıca gitti şubeye gittiğimde kimse takmadı 1 saat şubenin önünde oturdum kargomu aldım döndüm.
(1-2 sene oldu bu olay yaşanalı.)
Yakın zamanda dambıl sipariş ettim 45 kilogram set beni arayıp tam adresi öğrenip eve kadar taşıdı adam sağolsun Aras Kargo biraz tuhaf bi firma.

Aras Kargoyla yollamalarının nedeni kapıya tek onun getirmesi(getirmemesi) hocam :D. Ben de klavyeyle priz aldım dün, baktım Aras Kargoda var tek adrese teslim ben de onu seçtim. İnşallah bana da tekme atmazlar. Bazen o çalışanların sorunu, firmayı suçlamamak lazım.

Aras Kargoyla yollamalarının nedeni kapıya tek onun getirmesi(getirmemesi) hocam :D. Ben de klavyeyle priz aldım dün, baktım Aras Kargoda var tek adrese teslim ben de onu seçtim. İnşallah bana da tekme atmazlar. Bazen o çalışanların sorunu, firmayı suçlamamak lazım.
Elemanlarına iş ahlakını, kurumsal imajını öğretemeyen müdürün aldığı personel bizzat firmayı bağlar. Balık baştan kokar.

Aras Kargo şahsımca en problemli kargo firması.Ayni şehirde olan kargomu (otobüs ile 45 dk) 2 gün boyunca getirmediler. Yine bir kargomu kırık getirdiler.Bildigin poşeti sallayınca çatır çatır ses geliyor dedim tutanak tutalim açma hakkımız yok dediler diretince tuttular

Kargo firmalara franchising yöntemiyle çalıştıkları için şubeden şubeye kalite değişiyor. Mesela benim burada Aras şubesi çok iyi ve gelmeden önce arıyor. Aynı şekilde Yurtiçi Kargo da öyle ama MNG mesela sizin yaşadıklarınızı yaşattırıyor. İstanbuldan Mersin'e 10 güne getiremiyor fakat ben Adanadayken de Aras ile sorun yaşıyordum ve MNG sorunsuzdu. Burgerking şubesi gibi, biri iyi biri kötü oluyor. Kargo şirketlerinin bunları denetleyip ceza kesmesi lazım ama nafile. Hiçbir şey yapmıyorlar.

O zaman sıkıntı bu Menekşe şubesinde ama Aras kargo niye uyarmıyor bu şubeyi, telefonlara bakmıyormuşsunuz, bir de üstelik adrese gittik diye yalan beyanda bulunuyorsunuz diye.

O zaman sıkıntı bu Menekşe şubesinde ama Aras kargo niye uyarmıyor bu şubeyi, telefonlara bakmıyormuşsunuz, bir de üstelik adrese gittik diye yalan beyanda bulunuyorsunuz diye.
Böyle durumda Şikayetvar sitesine konu açın. MNG'de sorun yaşadığımda konu açtım ve Genel Müdürlük hemen çözmüştü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı