İncehesap'tan sıfır aldığım toplama bilgisayarda yaşadığım sorunlar

Luffy Senpai

Centipat
Merhaba, İncehesap ile yaşadığım ve hala devam eden süreci paylaşmak istiyorum.

İncehesap'tan 19 Mart tarihinde 22.100, 00 TL tutarında bilgisayar topladım. Eklediğim resimde hangi bileşenler olduğu var. Bilgisayar sipariş verdikten sonra 24 Mart tarihinde bana ulaştı. 3 gün sonra ise bilgisayarı normal kullanımda ve oyun oynarken kasma ve donma sorunu yaşadım. Özellikle oyun oynarken FPS düşmesi sorunu yaşadım. En düşük sistem gereksinimi gerektiren oyunlardan en yükseğine hepsinde aynı sorunu yaşadım. Oyunlarda %1 ve %0.1 FPS değerleri kaç olmalı? burada sorunlu olan videodaki aynı sorunu yaşadım. Ancak bendeki %1 ve %0, 1 değerleri hep 10'un altına kadar düşüyordu. Dolayısıyla oyun oynamak gerçekten zulüm haline geliyordu. Konuyla alakalı video çektim ve masaüstüne bıraktım. İncehesap'ı arayarak iade talebi oluşturdum ve ayıplı ürün satıldığını düşündüğüm için cayma hakkımı kullanmak istedim. Ancak montajı yapılan ürünlerde cayma hakkımı kullanamayacağım söylendi.

Bilgisayarı İncehesap'a geri gönderdim ve 30 Mart tarihinde teslim aldılar. Bu arada konu ile ilgili olarak Şikayetvar'dan da şikayet kaydı oluşturdum. İncehesap'ın Şikayetvar bölümüne bakan kişiler 2 3 kere beni aradılar ve yardımcı olunacağını söylediler. İade olmayacağını ama sorunlu bir parça olduğunda değişim olabileceğini söylediler. Esra Şot isimli temsilci beni arayarak yaşadığım sorun için eğer başka bir alışveriş yapmam durumunda, bana indirim olarak yardımcı olacağını söyledi ve şahsi mail hesabından mail attı. Bir de üstüne Şikayetvar'da yer alan şikayetim için çözüldü gibi yorum yapmamı istedi. Hep böyle bir dereyi geçene kadar tatlı dille konuşmalar, ilgileniyormuş havası vermeler var. Ayrıca yine başka temsilci teknik servis müdürü Sibel hanımın konuyu ayrıca takip edeceğini ve kutunun içine Sibel hanım dikkatine diye not bırakmamı söyledi. Bu arada teknik servisleri de yine kendi kuruluşları olan Oksid Bilişim firması.

Ben konuyla ilgili olarak defalarca hem İncehesap'ı hem de Oksid Bilişimi ve Sibel hanımı aradım. Bilgisayarın test aşamasında olduğunu ve sürecin devam ettiğini söylendi. Oksid bilişimden Sibel hanımı aradığımda ise konuyla ilgili olarak ilgilenen kişinin bana dönüş yapacağını söyledi. 31 Mart tarihinde teknik servisten Baki isminde bir kişi aradı. FurMark testi yaptığında görüntüde pırpırlanma (ne demekse ben de anlamadım) yaptığını ve bilgisayarda bir parçanın bozuk olabileceğini söyledi. Başka bir ekran kartı ve RAM ile deneme yaptıklarını, aynı sorunla karşılaştıklarını ve benim yaşadığım donma probleminin bundan kaynaklandığını söyledi. Bundan sonra ise işlemci, anakart ve PSU'yu değiştirip deneyeceklerini söyledi. Ertesi güne yeniden bana dönüş yapacağını söyledi ancak dönüş olmadı. 1 Nisan günü teknik servisi aradığımda başka biri test işleminin devam ettiğini söyledi. Bugün yani 2 Nisanda sibel hanımla görüştüm. Baki beyefendinin bugün çalışmadığını pazartesi dönüş sağlanacağını söyledi. Ancak şu an için işletim sistemi kaynaklı sorun olduğunu ve yeniden işletim sistemi yüklendiğini söyledi. Sorunun işletim sisteminden kaynaklı olamayacağını, işletim sistemini kendilerinin kurduğunu ve Baki beyin bana söylediği şeyleri söyledim. Kendisi ise bu konularda teknik bilgisinin olmadığını ve pazartesi gününü beklememi söyledi. 3 gün kullandığım ve sıfır aldığım toplama bilgisayarda yaşadığım sorunlara mı yanayım, iade kabul etmediklerine mi yanayım, yoksa format atıp hiçbir şey yokmuş gibi ürünü geri gönderecek olmalarına mı yanayım! Değişiklik olduğunda ya da bilgisayar elime ulaştığında tekrar yazacağım. Belki de sorun devam edeceğinden, teknik destek alabilmek için ayrı bir konu açacağım. İncehesap ile yaşadığım deneyimim bu şekilde. İmkanınız varsa bu firmaya bulaşmayın derim.

Tüketici hakem heyetiyle görüştüm. Mahkemeye yönlendirdiler ve ayıplı ürün satışında cayma hakkının sorunsuz bir şekilde kullanılabileceğini söylediler. Tüketici mahkemesine dava açacağım. Öncesinde arabulucunun bakması gerekiyormuş. 4 nisan pazartesi günü başvuru yapmayı planlıyorum. Süreci yine buradan paylaşacağım. İyi günler.

Screenshot_20220402-160940_Gallery.jpg

Bence ürün hakkında oldu vs. demelerine bakmadan THH gidip cayma bedelini kullanmaya bak. Bana oyalama yöntemleri geldi bu. Her firmada olduğu gibi kadın erkek ayrımı yaparak kadınlarla konuştuğunda benim fazla bilgim yok yalanı. Bilgin yoksa teknoloji firmasında neden bu görevdesin? Elemanın izindeyse tek kişi mi çalışıyor? 2 gündür gerçekleştirdiği işlemleri arkadaşına anlatıp ilerletemeyecek kadar mı ekip çalışmanız yok? Baştan sona sıradan işlemler. Geçmiş olsun.

@Tearz Sağolun. E-mail ile destek@incehesap adresine cayma hakkımı kullanmak istediğimi yazdım. Ancak kabul etmediler. Cayma bildirimini süresi içinde yapmak yeterli. Ancak yine de pazartesi günü arabuluculuğa başvuracağım.

@Tearz Sağolun. E-mail ile destek@incehesap adresine cayma hakkımı kullanmak istediğimi yazdım. Ancak kabul etmediler. Cayma bildirimini süresi içinde yapmak yeterli. Ancak yine de pazartesi günü arabuluculuğa başvuracağım.
Genel olarak amazon dışında her site bu şekilde bir olay öne sürüyor ama internet alışverişlerinde dün yeni bir kanun çıkmadıysa bu senin hakkın. Eğer imkanında varsa sonuna kadar gitmelisin.

Kesinlikle ve kesinlikle bu yüzden Amazon'dan alışveriş yapıp gerekirse bütün sistemin montajını siz kendi ellerinizle yapacaksınız. Ben hayatım boyunca hep böyle yaptım, Allah'a şükür hiç sıkıntı çıkmadı. 20.000₺ para veriyorsunuz, rezilliğe bak. :)

Geçmiş olsun kardeşim. İnşallah sorununu çözersin.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı