Satın aldığım hesap eski sahibi tarafından alınırsa dava açabilir miyim?

Dava açmak hakkındır diye düşünüyorum ancak bununla alakalı açılan davaların çoğu takipsizlik nedeni ile kapatılıp rafa kaldırılıyor. Daha önce başıma birkaç kez geldi kayda değer bir sonuç alamayınca işi illegal yöntemlerle halletmek zorunda kaldım.

Hocam belki gamesatış'tan paranızı alabilirsiniz desteğe sorunu belirtirseniz parayı aldığınız kişinin hesabından çekmesini engeller sorunu çözerler ya da paranızı alırsınız belki.

Geçtiğimiz gün GameSatış sitesi üzerinden Valorant hesabı aldım ve bu hesap eski sahibi tarafından Riot Games'e baş vurup çalındı bahanesiyle hesabı geri alırsa dava açabilir miyim?

(Hesabın mail adresini benim mailimle değiştirdik)

Riot Games yasakladığı için dava açsanız bile kişinin çaldığını kanıtlayamazsınız dava düşer diye düşünüyorum.

Böyle olaylarda dava açılır, sonuç da alınır. Alınamaz diye bir şey yok. Sadece oyun hesabının bulunduğu firma eğer desteklemiyorsa bu girişimleri soruşturmada taraf olmaz. Belki delil yetersizliği olur bu durumlarda gibi.

Anlatmak istediğim şeyi anlatmışsın. Riot Games taraf olmuyor ve delil yetersizliğinden dava düşüyor. Dava açılır fakat sonuç biraz zor.

Geri
Yukarı