Kargomu farklı birine teslim etmişler dava açabilir miyim?

Newermind

Hectopat
Başlıkta belirttiğim gibi ama ekstra olarak ben dava açmak istiyorum. Tüketici hakem heyetine dilekçe attım ama ilk defa böyle bir şey başıma geldiği için ne yapmam gerektiğini pek bilmiyorum. Devam eden süreçte avukat gerek olacak mı veyahut da tazminat almak için ekstra olarak dava mı açmam gerek? Ürünümün değeri 236,44 kuruş ama indirim döneminde fiyatı buydu şu an yaklaşık 400 lira.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünü başka birine teslim edildiyse kargo firması sorumluluk alıp ücreti karşılamak zorunda. (Adres doğru girildiyse.) Önce kargo firmasıyla uzlaşmaya çalışın. Lakin onlar fatura üzerinde yazan fiyatı karşılarlar diye düşünüyorum. THH'ye başvurup durumu irdelemek sizin elinizde.

Bazı kargo firmaları yoğunluk sebebiyle sisteme teslim edildi olarak giriş yapıyorlar. Teslim alanın adı, size teslim edecek kurye olabiliyor. Bu şekilde defalarca kargo teslim aldım.

Öncelikle kargoyu teslim alan kişiyle ve kargo şirketiyle iletişime geçin. Olmazsa dava açabilirsiniz.

Kargo şirketi MNG Kargo, şubeye kesinlikle ulaşamıyorum. 45KG 3 parça set halinde olan kargoyu farklı bir kişiye teslim etmişler.

Dava açmak çok basit bir şey mi hocam? Beni ilgilendirmez tabii ki ama çok uğraştırır değmez. Ayrıca büyük şirketler merhametli davranmaz davayı kaybedersen ağır sonuçları olur, onu söyleyeyim.

Daha önceden de aynı kargo firması 35 liralık bir kargomu kaybetti ve 30 gün beklettiler. Üstüne paramı da alamadım, sadece biz teslim ettik imza aldık dediler. 2 yıldır çok dikkat ediyordum aslında MNG'den gelmemesine ama işte dikkatsizlik.

Bence kargo şirketi ile görüşün, gerekli bilgileri verin. Halledeceklerini düşünüyorum.

İnsanlık hâli, hata yapabilirler, davaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Kargo şirketi ile görüştüm satıcım ile görüşmemi istiyor, tanzim işlemi başlatmak için ama satıcı İzmir'de ve ulaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı