Satın alınan aylık Drive depolamanın ücreti 1 ay ödenmezse dosyalar silinir mi?

tamerr_61

Femtopat
Daha fazla  
Konu başlığı düzgün oldu mu bilmiyorum ama ben yaklaşık 3 aydır Google Drive'dan bulut depolama alanı kullanıyorum ve 3 ay boyunca ödemesini yaptım düzenli olarak. Eğer bir sonraki ay ödemesini yapmayı unutursam dosyalar silinir mi? Yoksa öylece durur mu? Cevaplarsanız sevinirim.

Konu başlığı düzgün oldu mu bilmiyorum ama ben yaklaşık 3 aydır Google Drive'dan bulut depolama alanı kullanıyorum ve 3 ay boyunca ödemesini yaptım düzenli olarak. Eğer bir sonraki ay ödemesini yapmayı unutursam dosyalar silinir mi? Yoksa öylece durur mu? Cevaplarsanız sevinirim.

"Otomatik yenileme başarısız olursa, ödeme bilgilerinizi güncelleyebilmeniz için aboneliğinize yedi günlük bir ilave süre eklenir. Bu ilave süre boyunca, Google hesabınızdaki öğelere veya geçerli depolama alanı planınıza erişimi kaybetmezsiniz. Otomatik yenileme başarısız olursa Gmail kullanıcılarının depolama alanı planları 30 gün uzatılır. Gmail kullanıcılarının, mevcut planlarına ilişkin ödeme bilgilerini güncellemek için yedi günleri, hesaplarında yer açmak veya yeni bir plan satın almak içinse 30 günleri vardır."

İlgili metin bağlantısı:

100GB'lik alanı 5 yıllık peşin ödeyip almıştım bu gerilimi yaşamamak için. En yüksek planı satın 1TB 5TB neyse alın, karttan kesilsin. Sonra gidip plan değiştirin (iade etmeyin) 100GB'ye düşürün. Sürenin uzadığını göreceksiniz. Kur değişiminden yememek için yapmıştım.

Hocam depolama alanı satın almayınca içindeki veriler silinmiyor fakat kotanız 15GB'a düşüp verileri silmenizi veya depolama alanı almanızı istiyorlar. 15GB alan doluysa zaten ne mail alabiliyorsunuz ne rehbere numara kaydedebiliyorsunuz.
Kısaca, veriler silinmiyor istediğiniz gibi indirebilirsiniz fakat 15GB ücretsiz alan doluysa hizmetleri kullanamazsınız.

100GB'lik alanı 5 yıllık peşin ödeyip almıştım bu gerilimi yaşamamak için. En yüksek planı satın 1TB 5TB neyse alın, karttan kesilsin. Sonra gidip plan değiştirin (iade etmeyin) 100GB'ye düşürün. Sürenin uzadığını göreceksiniz. Kur değişiminden yememek için yapmıştım.

1 yıldan fazla planı nasıl satın alıyorsunuz? Yıllık alıyorum ama süreyi uzatma taktiği varsa aydınlatırsanız sevinirim hocam.

Hocam depolama alanı satın almayınca içindeki veriler silinmiyor fakat kotanız 15GB'a düşüp verileri silmenizi veya depolama alanı almanızı istiyorlar. 15GB alan doluysa zaten ne mail alabiliyorsunuz ne rehbere numara kaydedebiliyorsunuz.
Kısaca, veriler silinmiyor istediğiniz gibi indirebilirsiniz fakat 15GB ücretsiz alan doluysa hizmetleri kullanamazsınız.

1 yıldan fazla planı nasıl satın alıyorsunuz? Yıllık alıyorum ama süreyi uzatma taktiği varsa aydınlatırsanız sevinirim hocam.

Anlatmışım aslında ama şöyle tekrar anlatayım.
100GB diyelim 10TL.
2TB diyelim 250TL.
Önce gidip 2TB liği alıyorsun kredi kartından kesiliyor.
Sonra ben planımı değiştireceğim diyorsun gidip 100GB'lik plana geçiyorsun.
250/10 = 25 aylık almış oluyorsun.
Benim Google Drive ödeme durumu.

1711991438866.png

Anlatmışım aslında ama şöyle tekrar anlatayım.
100GB diyelim 10TL.
2TB diyelim 250TL.
Önce gidip 2TB liği alıyorsun kredi kartından kesiliyor.
Sonra ben planımı değiştireceğim diyorsun gidip 100GB'lik plana geçiyorsun.
250/10 = 25 aylık almış oluyorsun.
Benim Google Drive ödeme durumu.

Eki Görüntüle 2156547
Çok iyi yapmışsınız hocam. Haziranda yenileme zamanı geliyor dediğinizi mutlaka deniyecem, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı