Satürn'ün uydusu Titan

Bir gün Dünya dışında bir gezegende de insan yaşamı olacak. Bu yüzyılda mı bin yıl sonra mı artık.
Kaynaklar yetmeyeceği için ilerleyen yıllarda çıkmamız muhtemel. Ama ben göremedikten sonra da çok anlamı olacağını sanmıyorum, moralim bozuldu :D. Umarım görürüz.
Kaynaklar yetmeyeceği için
Gerçi oralarda nasıl kaynak bulacağız, onu da bilmiyorum.

Kaynaklar yetmeyeceği için ilerleyen yıllarda çıkmamız muhtemel.
Dünyanın ömrü normal şartlarda 4-5 milyar kalmış, güneş yüzünden bu durum yarı yarıya azalıyor. İnsanlık ırkını devam etmek istiyorsa mutlaka dünyadan çıkış yapmalı eninde sonunda. Samanyolu Galaksisinden çıkmak için ışık hızında gitsek bile 100-200 bin sene bir süreye tekabül ediyor.

Kaynaklar yetmeyeceği için ilerleyen yıllarda çıkmamız muhtemel.
Muhtemel değil artık kesin gözüyle bakılıyor hatta. Doğal kaynaklar ve atmosfer yok oluyor şu an ve geri dönülmez eşik kimisi tarafından geçildiğine inanılıyor zaten.
Gerçi oralarda nasıl kaynak bulacağız, onu da bilmiyorum.
Şu anki gezegen araştırma ve gözlemleri bunun için yapılıyor zaten. Bize yetecek hammadde kaynakları ne kadar ve nerelerde var diye.
Dünyanın ömrü normal şartlarda 4-5 milyar kalmış, güneş yüzünden bu durum yarı yarıya azalıyor.
Aynı zamanda insan nüfusunun fazlalığı da bu durumu etkiliyor. Dünya kaynaklarının kaldıracağı nüfusun 4-5 milyar en fazla olacağını hesaplamışlardı. Fakat dünya şu an 7 milyar hatta 8 milyara doğru hızlı adımlarla ilerliyor. Bu da iki katı bir tüketim demek oluyor neredeyse.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı