Satürn'ün uydusu Titan

Ama şu an uzaktan da olsa ikinci üniversite programları da olsa deneyebilirsin istersen. Tabii zamanın varsa. Donanımlı adamsın yani yapamayacağın şey değil bence.
Eyvallah abi. Denemek istiyorum aslında abi, bana Tarih'ten ekmek çıkmaz, hem KPSS puanı çok yüksek, hem de atama sorunu var bölümün, öğretmenliklerin geneli böyle zaten. Üniversitelerin uzaktan eğitim bölümlerini araştıracağım.

Titan, ay dışında insanoğlunun indiği 2. uydu diye biliyorum.
2005 yılında Huygens aracı Titan'a iniş yaptı, inilen ikinci uydu tam emin olamasam da. Çünkü Europa, Enceladus, Ganymede bu uydulara iniş yapılmadı, havadan gözlem yaptılar sadece.

Bir gün Dünya dışında bir gezegende de insan yaşamı olacak. Bu yüzyılda mı bin yıl sonra mı artık. Gitmemiz de lazım zaten, yoksa burda birbirimizi yiyeceğiz en sonunda. 😂😂

@SideWinder Atmosferi olan tek uydu Güneş sistemindeki. Atmosferi de azot, metan ve etan bulutlarından oluşuyor ve sürekli olarak kendini yeniliyor, yoğun bir atmosfere sahip. Yüzey sıcaklığı ortalama -180 derece, manzarası bilmem ama çok soğuk bir uydu.

Bir gün Dünya dışında bir gezegende de insan yaşamı olacak.
Bir gün olacak ancak o günün yakınlarda, hatta orta gelecekte olduğunu sanmıyorum. Tahminimce bunun için ''yaşanılacak bir gezegen'' bırakılmadığında talep artacaktır. İnsanların Marslılar ve Dünyalılar olarak ayrılmasını görmek isterdim yine de :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı