Savaş pilotu için eşit ağırlık yeterli midir?

Hocam öncelikle savaş pilotu olmak MSÜ'ye girmeniz gerekiyor burada yollar 3'e ayrılır. Hava Harp Kuvvetleri(Sayısal)
Kara Harp Kuvvetleri(Sayısal-Eşit Ağırlık)
Deniz Harp Kuvvetleri(Sayısal)
3'ü de savaş pilotu çıkarıyor. Eşit ağırlıktan gireceksiniz MSÜ'de Kara Harp Okulu elemelerine çağırılmak için gereken puanı almanız lazım ayrıca YKS'de de iyi bir sıralamaya sahip olmanız lazım(5K-25K). Kara Harp Okulu girme şartlarına internetten bakarsınız zaten. Diyelim ki girdiniz 3.sınıfta pilotajda elverişlidir raporunu alabilirsiniz eğitimleriniz başlar yaklaşık 3-4 yıl sürüyor. Bittiğinde pervaneli veya jeti seçip onu da başarı ile tamamlarsanız Kara Havacı Pilot olarak işe başlarsınız.
Hocam öncelikle savaş pilotu olmak MSÜ'ye girmeniz gerekiyor burada yollar 3'e ayrılır. Hava Harp Kuvvetleri(Sayısal)
3'ü de savaş pilotu çıkarıyor. Eşit ağırlıktan gireceksiniz MSÜ'de Kara Harp Okulu elemelerine çağırılmak için gereken puanı almanız lazım ayrıca YKS'de de iyi bir sıralamaya sahip olmanız lazım(5K-25K). Kara Harp Okulu girme şartlarına internetten bakarsınız zaten. Diyelim ki girdiniz 3.sınıfta pilotajda elverişlidir raporunu alabilirsiniz eğitimleriniz başlar yaklaşık 3-4 yıl sürüyor. Bittiğinde pervaneli veya jeti seçip onu da başarı ile tamamlarsanız Kara Havacı Pilot olarak işe başlarsınız.
MSÜ ya tahminen ne zaman giriyorum?

karadan veya denizden jet uçağı pilotu çıkmaz hocam sadece helikopterler için geçerlidir.

Yks girmeden MSÜ mü girmem gerek

Ve o videoların ismini söyleyebilir misin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda amca bir şeyler anlatıyor. MSÜ zaten YKS'den önce.

MSÜ'de Hava Harp Okuluna gitmeniz lazım. Bunun için fiziki yeterliliklerin yanı sıra mülakatlara ve sınavlar da olacak. Sınavların biri TYT biri AYT şeklinde diye biliyorum. İnternete göre baraj en son 320 civarlarındaymış havacılık için. Ayrıca Havacılık okuyan herkesin pilot olamadığını hatta büyük bir çoğunun olamadığını söylememde fayda var. Yanlışım varsa lütfen bilen biri düzeltsin bende b planım olarak MSÜ düşünüyorum.
Benim a planım polis gibi

Hocam bu arada denizden jet uçağı pilotluğu çıkıyor ihtiyaca göre.
Hocam benim bildiğim deniz harp sadece helikopter pilotu çıkarıyor Seahawk vb. helikoptler için . Türkiye'nin uçak gemisi olmadığı için jet pilotu çıkmıyor. Uçak gemisi olan ülkelerde, uçak gemilerine iniş-kalkış yapan pilotlar için eğitimi ayrı olabiliyor.

Hocam benim bildiğim deniz harp sadece helikopter pilotu çıkarıyor Seahawk vb. helikoptler için . Türkiye'nin uçak gemisi olmadığı için jet pilotu çıkmıyor. Uçak gemisi olan ülkelerde, uçak gemilerine iniş-kalkış yapan pilotlar için eğitimi ayrı olabiliyor.
Yok hocam. Bende eskiden öyle biliyordum. Milli Savunma Üniversitesi

Yeni konular

Geri
Yukarı