Savaşı Filistin mi İsrail mi kazanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İsrail, kara harekatı yapmaya çalışırsa rezil olacak. Kassam Tugayları yıllardır bunun eğitimini alıyor ve meskun mahalde çok iyiler. İsrail karadan Gazzeye girer de, askerlerinin leşlerini görürler.

Gazze Mısır'a kadar ulaşan tünellerle dolu. Daha sağlam teçhizatlarını kullanmadılar bile. Fazla hafife almayın derim. Çeçen ve Afganistan savaşlarını hatırlatırım. Ek olarak, kimse Gazze'nin yok olmasına izin vermez. Gerekirse Hizbullah da bu işe dahil olur. İranın 40 yıllık emeği var orada, bir kara harekatıyla çöp olacağını mı zannediyorsunuz?

İsrail, kara harekatı yapmaya çalışırsa rezil olacak. Kassam tugayları yıllardır bunun eğitimini alıyor ve meskun mahalde çok iyiler. İsrail karadan gazzeye girer de, askerlerinin leşlerini görürler.

Gazze mısır'a kadar ulaşan tünellerle dolu. Daha sağlam teçhizatlarını kullanmadılar bile. Fazla hafife almayın derim. Çeçen ve Afganistan savaşlarını hatırlatırım. Ek olarak, kimse Gazze'nin yok olmasına izin vermez. Gerekirse hizbullah da bu işe dahil olur. İran'ın 40 yıllık emeği var orada, bir kara harekatıyla çöp olacağını mı zannediyorsunuz?

Yemişim emeğini. İslamcilar hiçbir şey kazanamaz İslam ve Müslüman'lar kaybetmeye mahkumdurlar. Laiklik sekülerlik demimrasi bilim ve teknolojinin işıği yerine şeriatı İslam karanliğini dogmatik sacmaliklari tabulari Arap masallarini sectikleri sûrece hep kaybedecekler.

Yemişim emeğini. İslamcilar hiçbir şey kazanamaz İslam ve Müslüman'lar kaybetmeye mahkumdurlar. Laiklik sekülerlik demimrasi bilim ve teknolojinin işıği yerine şeriatı İslam karanliğini dogmatik sacmaliklari tabulari Arap masallarini sectikleri sûrece hep kaybedecekler.
He kardeşim benim he.

Bir tarafta İsraili ne pahasına olursa olsun koruyan Avrupa. Diğer tarafta da İsrail gibi bir tehditi ortadan kaldırmaya çalışan İran ve sırf Avrupa karşısında olduğu için destek veren Çin ve Rusya gibi büyük ülkeler var. Yani 3. Dünya savaşı çıkmadığı sürece iki ülkede birbirinden toprak alamayacağını düşünüyorum. Bir süre boyunca zayiat verip duraksayacak gibi geliyor bana.

Ortada bir savaş falan yoktur.. Ortada hiçbir suçu olmaksızın soykırıma uğrayan masum kadın ve çocuklar vardır. Abluka altına alınan, sözde hümanist modern Avrupa ve BM'nin gözü önünde gıda, ilaç, su gibi ihtiyaçlardan mahrum bırakılan kadın ve çocuklar vardır. Ben geçmişte Araplar tarafından atalarıma yapılanları unutmayacak ve her zaman kin besleyecek bir Türk Milliyetçisiyim. Fakat bugün Gazze'de yapılan bir savaş değil, insanlık suçudur. Orada bugün sadece kadın ve çocuklar abluka altına alınmamıştır. Gazze'de abluka altına alınan insan türüne mahsus ahlak, şeref, erdem gibi "insani" değerlerin tümüdür ve insan şerefi ayaklar altına alınmıştır. İsrail devleti orada kendi kurguladığı bir düşman (Hamas) ile kendi kurguladığı bir sözde savaşı yürütmektedir. Batının kuklası haline gelmiş alçak Arap devletleri ise bu soykırımın yanı başında sessiz kalmaktadır çünkü hepsinin tasması yine bu zihniyetin elindedir. Arap devletlerinin orduları dün olduğu gibi bugün de İslam ordusu değil Yahudi ordusudur. Bugün İsrail'in Gazze'de yaptıklarını destekleyen kişi eğer Yahudi ise neden destekliyorsun demem. Eğer Arapsa neden destekliyorsun demem çünkü bu iki grup da aynı amaca hizmet etmektedir. Fakat İsrail'i destekleyen kişi "Ben ne Arap ne de Yahudi'yim" diyorsa ben onun insanlığını sorgularım çünkü orada öldürülen bir halk değil insanlığın kendisidir. Srebrenitsa'da Boşnakların katledilmesini sağlayan, Doğu Türkistan'da Türklerin katledilmesini sağlayan, Myanmar'da Arakanların katledilmesini sağlayan, Gazze'de Filistinlilerin katledilmesini sağlayan zihniyet hep aynıdır.

Son düzenleme:
Kara harekatı yapacaklar İsrail gazzeye girecek dümdüz edip teröristlerin kökünü kurutacak. Bedel ödeyecek filistin.

O kadar basit değil o iş. 1 ay önce dediler kara harekatı yapacağız diye. Ne oldu girebildiler mi? Emin ol uçağın varken gidip tankla saldırmazsın öyle sıkışık bir bölgeye. Yoksa orada ne tankın kalır ne askerin. Uzun süre daha ateşkes olmazsa böyle bombalamaya devam ederler. Kara harekatının iptalini de yağmur yağmasına bağlarlar geçen yaptıkları gibi xd. Ayrıca emir Timur hayranısın ve Müslüman'lara demediğin kalmamış. Emin ol aksak Timur seni görse seni de öldürtür, askerlerine senin mezarına işemeleri için emir verirdi :D.

İsrail'in kazanacağını düşünüyorum olası bir senaryoda. Ama Rusya'yı da hafife almamak lazım. En çok nükleer güce sahip ülke. Hafife alınacak gibi değil.

O kadar basit değil o iş. 1 ay önce dediler kara harekatı yapacağız diye. Ne oldu girebildiler mi? Emin ol uçağın varken gidip tankla saldırmazsın öyle sıkışık bir bölgeye. Yoksa orada ne tankın kalır ne askerin. Uzun süre daha ateşkes olmazsa böyle bombalamaya devam ederler. Kara harekatının iptalini de yağmur yağmasına bağlarlar geçen yaptıkları gibi xd. Ayrıca emir Timur hayranısın ve Müslüman'lara demediğin kalmamış. Emin ol aksak Timur seni görse seni de öldürtür, askerlerine senin mezarına işemeleri için emir verirdi :D.

İsrail'in kazanacağını düşünüyorum olası bir senaryoda. Ama Rusya'yı da hafife almamak lazım. En çok nükleer güce sahip ülke. Hafife alınacak gibi değil.

Gireli baya bir zaman oldu. Baya da ilerlediler. Hamas tünellerini uçurdular geçenlerde. Bir de hamas'ın toplandığı yer altı karargahına girip fotolar attılar.

İsrail, kara harekatı yapmaya çalışırsa rezil olacak. Kassam Tugayları yıllardır bunun eğitimini alıyor ve meskun mahalde çok iyiler. İsrail karadan Gazzeye girer de, askerlerinin leşlerini görürler.

Gazze Mısır'a kadar ulaşan tünellerle dolu. Daha sağlam teçhizatlarını kullanmadılar bile. Fazla hafife almayın derim. Çeçen ve Afganistan savaşlarını hatırlatırım. Ek olarak, kimse Gazze'nin yok olmasına izin vermez. Gerekirse Hizbullah da bu işe dahil olur. İranın 40 yıllık emeği var orada, bir kara harekatıyla çöp olacağını mı zannediyorsunuz?

Altını üstüne getirdiler çoktan kara harekatı bayadır sürüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı