Sayısal 100 bin sıralama için ne yapılmalı?

ataykumbar

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben 10. sınıf öğrencisiyim. 9 ve 10. sınıfım açıkçası verimli geçmedi yani çalışmadım. Sözel soruları mantıkla iyi kötü yapıyorum ama sayısalda sıfırım matematik ve fizik, kimya, biyolojide konu eksiğim çok var ve bu yüzden soru da çözemiyorum bilmediğim için. Hep kaptan olma hayalim var bu yüzden sayısal seçtim. Ancak 50-100 bin filan yapmak lazım. En azından 100 bin yapabilir miyim çalışsam? Nereden çalışmaya başlamalıyım? Yazılılara çalıştığım için çok düşük almıyorum ortalamam 85-87 arası oluyor her dönem. Ama hep yazılıdan yazılıya yazılı odaklı çalıştım. Denemede hiçbir şey yapamıyorum. Umut var mı sizce? Varsa nereden başlamam lazım?

Çok basit, çalışacaksın. Alacaksın düzgün kaynakların test kitabını o gün derste hangi konuyu gördüysen testlerini çözeceksin, yapamadığın soruları üşenmeden, utanmadan öğretmenlerine soracaksın sonra gideceksin o yapamadığın soruyu çözüme bakmadan tekrar çözmeye çalışacaksın. Böyle böyle test çözme alışkanlığın olacak ve konuları daha da öğreneceksin.

Merhaba, ben 10. sınıf öğrencisiyim. 9 ve 10. sınıfım açıkçası verimli geçmedi yani çalışmadım. Sözel soruları mantıkla iyi kötü yapıyorum ama sayısalda sıfırım matematik ve fizik, kimya, biyolojide konu eksiğim çok var ve bu yüzden soru da çözemiyorum bilmediğim için. Hep kaptan olma hayalim var bu yüzden sayısal seçtim. Ancak 50-100 bin filan yapmak lazım. En azından 100 bin yapabilir miyim çalışsam? Nereden çalışmaya başlamalıyım? Yazılılara çalıştığım için çok düşük almıyorum ortalamam 85-87 arası oluyor her dönem. Ama hep yazılıdan yazılıya yazılı odaklı çalıştım. Denemede hiçbir şey yapamıyorum. Umut var mı sizce? Varsa nereden başlamam lazım?

Bu seneden TYT'yi bitirip yaklaşık 70-80 net arası bir TYT tutup seneye AYT çalışıp sıkı bir biçimde haftada 2 genel deneme çözerek soru tarzı görerek netlerini yükseltebilirsin ve 30-40 AYT bandında da yaparsan hayırlı olsun 100bin :)

Merakımdan soruyorum ne kaptanı olmak istiyorsunuz.

Teşekkür ederim sağ olun.
Merakımdan soruyorum ne kaptanı olmak istiyorsunuz?
Yük gemisi kaptanı.
Karadeniz Teknik Üniversitesinde okumak istiyorum. Yük gemisi filan inşallah kazanabilirsem.

Hocam öyle bir kaptanlık yok yük gemisi kaptanlığı diye direk gemi kaptanlığı bölümü var kendim gemi makine okuyorum oradan biliyorum ve katü kaç sıralma ile alıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı