Sayısal 280k yapılır mı?

Furkan6034

Femtopat
Daha fazla  
Kalan sürede sayısal 280-90K yapılır mı şu an TYT netlerim 35-40 AYT ise sıfır gibiyim onun için ortalama TYT 55 57 AYT ise 25 27 yetiyor sizce olur mu?

TYT'deki netleriniz nereden geliyor? Eğer mesela Türkçeniz düşükse yükseltmesi matematiğe göre daha kolay olacaktır. Azcık paragraf çözerek TYT Türkçede bir artış yakalayabilirsiniz diye düşünüyorum. Bunun haricinde dil bilgisi çalışın.

TYT sosyalde tarih çoğu zaman yoruma dayalı basit sorular olur, bunları kaçırmamaya özen gösterin. Felsefedeki sorularda 1 bilgi sorusu olur, diğerleri Türkçe paragraf sorularıdır. Bilgi sorusunu kaçırsanız bile yorum sorularını kaçırmamaya çalışın. Dinde ise kavramları öğrenin, 1-2 soruyu cevaplayabilmek için kavram bilgisi gerekebiliyor. Onun haricinde diğer kalan sorular da oldukça basit yorumlama soruları.

Matematikte netiniz düşükse 15 - 20 net arası hedefleyenler için zor olmayan test kitapları var, onları çözebilirsiniz.

AYT'ye gelirsek sayısalsınız ve önünüze gelecek olan 2 ders de hiç kolay dersler değil, TYT'yi bir ay gibi bir sürede halletmeye çalıştıktan sonra AYT'ye yoğunlaşmanızı öneririm.

TYT'deki netleriniz nereden geliyor? Eğer mesela türkçeniz düşükse yükseltmesi matematiğe göre daha kolay olacaktır. Azıcık paragraf çözerek TYT Türkçede bir artış yakalayabilirsiniz diye düşünüyorum. Bunun haricinde dil bilgisi çalışın.

TYT sosyalde tarih çoğu zaman yoruma dayalı basit sorular olur, bunları kaçırmamaya özen gösterin. Felsefedeki sorularda 1 bilgi sorusu olur, diğerleri Türkçe paragraf sorularıdır. Bilgi sorusunu kaçırsanız bile yorum sorularını kaçırmamaya çalışın. Dinde ise kavramları öğrenin, 1-2 soruyu cevaplayabilmek için kavram bilgisi gerekebiliyor. Onun haricinde diğer kalan sorular da oldukça basit yorumlama soruları.

Matematikte netiniz düşükse 15 - 20 net arası hedefleyenler için zor olmayan test kitapları var, onları çözebilirsiniz.

AYT'ye gelirsek sayısalsınız ve önünüze gelecek olan 2 ders de hiç kolay dersler değil, TYT'yi bir ay gibi bir sürede halletmeye çalıştıktan sonra AYT'ye yoğunlaşmanızı öneririm.

Türkçem 18 20 sosyal en az 12 geliyor matematik 6 8 fende sıkıntılı ona da çalışmadim 2 3 anca hocam ama sınav boyunca Türkçem 21 25 sosyal 13 15 mat ise 10a çıkarmayı fende de 8 net üstü yaparim diye düşünüyorum.
AYT konusunda sıkıntım var diye düşünüyorum bu 27 neti hangi konulardan çıkartırım 2.5 ayda 27 net yapılır mı? Daha çok AYT'de biyoji kimya matematik üzerinden gideceğim fiziğe çok az bakacağım 2 3 net gelse yeter fizikten.

Türkçem 18 20 sosyal en az 12 geliyor matematik 6 8 fende sıkıntılı ona da çalışmadim 2 3 anca hocam ama sınav boyunca Türkçem 21 25 sosyal 13 15 mat ise 10a çıkarmayı fende de 8 net üstü yaparim diye düşünüyorum.
AYT konusunda sıkıntım var diye düşünüyorum bu 27 neti hangi konulardan çıkartırım 2.5 ayda 27 net yapılır mı? Daha çok AYT'de biyoji kimya matematik üzerinden gideceğim fiziğe çok az bakacağım 2 3 net gelse yeter fizikten.
TYT için konuşmam gerekirse Türkçeniz çok düşük, sosyal basit bir ders rahatlıkla yükseltilebilir. Matematiği de yükseltmeniz gerekiyor, ortalama bir eşit ağırlıkçı bile en kötü o kadar çözüyor zaten. Fen aşırı düşük ancak önceki dersleri hallederseniz rahatlıkla 55+ bir nete ulaşıyorsunuz zaten. Türkçeyi en azından 27 - 28+ yapmaya çalışın.

AYT sayısal konusunda konuşmam pek doğru olmaz çünkü hangi konular daha kolay halledilir vs ben bilmiyorum bir eşit ağırlıkçı olarak. Bir sayısal arkadaştan cevap almayı beklemeniz doğru olur. Verimli ve disiplinli bir çalışmayla 27 net bu kadar kısa sürede sıfırdan yapılabilir ancak çalışmak sözde kalmamalı.

Eşit ağırlığım bende TYT matematikte 12 13 soru işaretlememe rağmen 6 7 net anca yapabiliyorum AYT mat kısmı ise 2. dereceden denklemler kolay dediler diye oradan başlayayım dedim umudumu kaybettim resmen, TYT'den 12 13 AYT'den 10 net yapmam gerekiyor. Nasıl halledeceğim bilmiyorum ama TYT de işin sırrı problem gibi gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı