Sayısal bölümden İngiliz dili ve edebiyatı kazanılır mı?

nobodyxs

Hectopat
Daha fazla  
Merak ettiğim konu bu sayısal bölüm seçmek istiyorum ve hedefim dijital oyun tasarımı ya da yazılım mühendisliği ama bir yandan da İngiliz dili ve edebiyatı bölümünü kazanabilir miyim sayısaldan? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tekniki olarak giremezsin dil bölümünden öğrenci alıyorlar sadece, ayrıca 11 ve 12'de dil sınıfında gördüğün konular detaylı ve ağır konular hocam kazanabileceğini sanmıyorum +2 yıl daha üstüne eklemen gerekiyor gibi düşün. Bu mantık kısmı tabi.

İngiliz dil ve edebiyatı bölümü sayısal puan türünden tercih edilemiyor. Girdiğiniz TYT ve AYT sınavlarına ek olarak bir de YDT sınavına girip oradan da bir sıralama elde etmeniz gerekiyor bölüm için. Fakat bu zorlayıcı bir yöntemdir ve pek de mümkün bir değildir. Çünkü YDT kolay değildir, büyük çaba ister. Zaten dil öğrencileri haftalık 14 saat İngilizce ile giriyorlar bu sınava.

İngiliz dil ve edebiyatı bölümü sayısal puan türünden tercih edilemiyor. Girdiğiniz TYT ve AYT sınavlarına ek olarak bir de YDT sınavına girip oradan da bir sıralama elde etmeniz gerekiyor bölüm için. Fakat bu zorlayıcı bir yöntemdir ve pek de mümkün bir değildir. Çünkü YDT kolay değildir, büyük çaba ister. Zaten dil öğrencileri haftalık 14 saat İngilizce ile giriyorlar bu sınava.
YDT, en kolay dil sınavlarından. Sayısal öğrencisiyken 4.000 sıralama yapmıştım.

@nobodyxs TYT'den sonra YDT sınavına girip yeterli sıralamayı elde etmen durumunda girebilirsin . Hatta sayısal öğrencilerinin TYT kısmı dilcilerden daha iyi olduğu takdirde( matematik,fen kısmını da yapabildikleri için ) YDT'de çok rahat derece yapabilirsin. Bir sürü arkadaşım sayısal çıkışlı olup YDT'den derece yapmıştı.

İngilizcem çok iyidir zaten hiçbir sınava çalışmadan 100 alırım genelde biraz grammar sıkıntım var ama onun dışında yaparım bence YDT'yi hatta Boğaziçi'ni kazanabileceğimi düşünüyorum ve ordan ingilizce öğretmeni olabilirim formasyon vesaire alıp ama bir yanım diyor ki yazılım mühendisliği oku iyi para var fakat yazılım hakkında pek bilgim yok ve seviyor muyum sevmiyor muyum bilmiyorum sizce nasıl bir yol izleyeyim.

İngilizcem çok iyidir zaten hiçbir sınava çalışmadan 100 alırım genelde biraz grammar sıkıntım var ama onun dışında yaparım bence YDT'yi hatta Boğaziçi'ni kazanabileceğimi düşünüyorum ve ordan ingilizce öğretmeni olabilirim formasyon vesaire alıp ama bir yanım diyor ki yazılım mühendisliği oku iyi para var fakat yazılım hakkında pek bilgim yok ve seviyor muyum sevmiyor muyum bilmiyorum sizce nasıl bir yol izleyeyim.
Gidip son 2 senenin ydt sini çözüp karar verebilirsin. Yds publishing ve els'nin denemelerinde sınav ayarında ve bazen daha zor olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı