Sayısal bölümden İngiliz dili ve edebiyatı kazanılır mı?

İngilizcem çok iyidir zaten hiçbir sınava çalışmadan 100 alırım genelde biraz grammar sıkıntım var ama onun dışında yaparım bence YDT'yi hatta Boğaziçi'ni kazanabileceğimi düşünüyorum ve ordan ingilizce öğretmeni olabilirim formasyon vesaire alıp ama bir yanım diyor ki yazılım mühendisliği oku iyi para var fakat yazılım hakkında pek bilgim yok ve seviyor muyum sevmiyor muyum bilmiyorum sizce nasıl bir yol izleyeyim.
Tercih yapmadan önce üniversitenin tanıtım günlerine gidebilirsin oradaki hocalarla konuşabilirsin onun dışında gitmek istediğin bölümün ya da üniversitenin ders kataloğundan ne gibi dersler var bunlara bakabilirsin. Youtube gibi platformlarda hemen hemen her şey için videolar var , onun dışında o bölümü okuyan insanlarla iletişime geçip ne gibi şeylerle meşgul olduklarını hangi dersleri gördüklerini veya mezun olanlar varsa ne tür işler yaptıklarına bakabilirsin. Ayrıca liseye gidiyorsan o yaşlarda ne istediğine karar vermek zor olabiliyor , detaylıca araştırmanı ve ona göre meslek seçimi yapmanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı