Sayısal mı dil mi?

Yer
İstanbul
Biyoloji ve kimyayı seviyorum, fiziğim nötr matematiğim ise çok kötü. İngilizcem iyi almancam da nötr. Sayısal seçersem veteriner fakültesi, dil seçersem Almanca İngilizce tercümanlık istiyorum. Ne yapmalıyım?

Bu kafayla ne seçtiğinin bir anlamı yok.
Sen hangi mesleği istiyorsun? Hangi mesleğe yatkınsın? Ona göre alan seçersin. Düzgün sayısalcıların hepsinin İngilizce bilgisi YDT'de 5 bin yapmaya yeter. Dilcilere sorsan 5 bin çok iyi der çoğu. Sence onlar sayısal mı olmalı dilci mi?

Hangi bölümü daha çok seviyorsanız ona göre çalışın, ben olsam tercümanlığı seçerdim, çünkü tercüman olmasam bile Almanya da ya da başka Avrupa ülkelerinde iş bulurdum.

Bu zamanda dil çok önemli.

Böyle kafayla Üniversite bile okumayın zaten, daha kendi istediği bölümü ve alanı bilmeyen insanlar bazılarının hakkına giriyor sonra ömür boyu mutsuz oluyorlar, mesela siz sayısalcısınız ve ne istediğinizi bilmiyorsunuz, sırf açıkta kalmayayım diye Hukuk yazarak bir çok kişinin hakkına giriyorsunuz bu da öyle bir şey, ilk önce kendinizi keşfedin, hatta kendinizi keşfedene kadar sınava da girmeyin, 1-2 sene sınava geç girmek ömür boyu yapacağın meslek için büyük bir kayıp değil.

Böyle kafayla Üniversite bile okumayın zaten, daha kendi istediği bölümü ve alanı bilmeyen insanlar bazılarının hakkına giriyor sonra ömür boyu mutsuz oluyorlar, mesela siz sayısalcısınız ve ne istediğinizi bilmiyorsunuz, sırf açıkta kalmayayım diye Hukuk yazarak bir çok kişinin hakkına giriyorsunuz bu da öyle bir şey, ilk önce kendinizi keşfedin, hatta kendinizi keşfedene kadar sınava da girmeyin, 1-2 sene sınava geç girmek ömür boyu yapacağın meslek için büyük bir kayıp değil.
Abi sakin 10. Sınıfım daha

Kusura bakma onu bilmiyordum, 2 sene içinde sevdiğin işe karar vermen gerekiyor, nasıl karar verebilirsin, aklında oluşturduğun meslek grupları ile alakalı film, dizi izleyebilirsin veya araştırmalar yapabilirsin.

Geri
Yukarı