Sayısal mı sözel mi seçilmeli?

Mert00m

Zeptopat
Matematiğim kötü sözelim iyi ama sözel seçersem eğer ne gibi avantajları var? Mesela YKS'de iyi olur muyum? Kısaca işletme bölümü istiyorum. Ağırlığımı sözele verirsem işletme bölümü için daha mı iyi?

Matematiğim kötü sözelim iyi ama sözel seçersem eğer ne gibi avantajları var? Mesela YKS'de iyi olur muyum? Kısaca işletme bölümü istiyorum. Ağırlığımı sözele verirsem işletme bölümü için daha mı iyi?

İşletme bölümüne girmek için eşit ağırlık gerekiyor ama bölüme girdikten sonra ne yapacaksınız?
İşletme eğitiminde daha fazla ve daha ağır matematik işleniyor.

Bu söylediğiniz tıp hariç tüm meslekler için geçerli.
Hayır neden öyle olsun. Kendini geliştirme ile işe girilen bir sürü bilişim bölümü var. Diploma biraz önemsiz zorunluluk gibi oluyor. İyi okul diploması 3-0 öne geçirir ancak no name bir okulun diploması ile de kendinizi kanıtlayabilirseniz gayet iyi işler kapabiliyorsunuz.

Ben YKS, işletme vb. şeylere bakmadan yorum yapmak istiyorum. Bence ilgi alanınız, yeteneğiniz neyse onu tercih edin. Sayısalınız kötü olup sayısal okursanız ciddi manada etkilenirsiniz. Psikolojiniz bile bozulabilir. Mesela benim sayısalla aram da kötüdür ezber yapmasam. Sınav zamanları ezber yaparak geçiyorum. Lisede sayısal seçsem çok büyük sıkıntı çekerim.

Hayır neden öyle olsun. Kendini geliştirme ile işe girilen bir sürü bilişim bölümü var. Diploma biraz önemsiz zorunluluk gibi oluyor. İyi okul diploması 3-0 öne geçirir ancak no name bir okulun diploması ile de kendinizi kanıtlayabilirseniz gayet iyi işler kapabiliyorsunuz.

Kendi geliştirme tüm bölümlerde olan bir şey zaten ayrıca dijital pazarlamanın geleceğin mesleği olacağını düşünüyorum. Bu yüzden geniş bir iş imkanı olabilir. Konu sahibi arkadaşın lise 2 olduğunu varsayarak bunu söylüyorum.

Kendi geliştirme tüm bölümlerde olan bir şey zaten ayrıca dijital pazarlamanın geleceğin mesleği olacağını düşünüyorum. Bu yüzden geniş bir iş imkanı olabilir. Konu sahibi arkadaşın lise 2 olduğunu varsayarak bunu söylüyorum.
lise 3 üm ve çevremde bi kaç işetme ve iktisat meznu var ve sözel dah rahat yaparsın dedi

Geri
Yukarı