Sayısalcı veya sözelci ayrımı nasıl yapılır?

Daha fazla  
(7.sınıfım) sayısalcı mıyım sözelci miyim nereden anlarım? Matematik bulmaca gibi ama notum biraz düşük matematik ve fende (50'nin altında değil) çözmeyi seviyorum Türkçede Fende çok seviyorum sayısalcı mı oluyorum?

Sayısalcı ya da sözelci olduğunu en iyi lisede anlarsın. Lisede Fizik Kimya Biyoloji hoşuna giderse, anlayıp yapabiliyorsan sayısalcı, tam tersiyse sözelcisindir.

Daha yolun çok başındasın yahu. Senin yapman gereken şu an derslerine gereken ilgiyi göstermendir. Lisede de her derse yeterince ilgiyi gösterirsin, baktın hangisini yapabiliyorsan onun üzerinden gidersin.

Daha yolun çok başındasın yahu. Senin yapman gereken şu an derslerine gereken ilgiyi göstermendir. Lisede de her derse yeterince ilgiyi gösterirsin, baktın hangisini yapabiliyorsan onun üzerinden gidersin.
şuan matematikte zorlanıyorum diyelim lisedede aynısı olmıyacak mı sayısal zeka sonradan kazanılan bişey mi?

Şu an matematikte zorlanıyorum diyelim lisedede aynısı olmayacak mı sayısal zeka sonradan kazanılan bir şey mi?

Bu hemen anlayabileceğin bir şey değil zira şu ana kadar gördüğün matematik göreceklerinin yanında fragman kalır. Ayrıca matematik yapanlar aşırı özel güce falan sahip değiller. Çalışırsan her dersi yaparsın. Bazılarında en iyisi olmasan bile seni bir yerlere getirecek kadar bilgi sahibi olursun.

Geri
Yukarı