Sözelci miyim?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Liseyi sayısal okudum, sınava 3 ay kala eşit ağırlıktan hazırlandım ve sınavda sayısal 320 bin, eşit ağırlık 250 bin, sözelde 100 bin yaptım. Sözelde çalıştığım bir ders yoktu ve en iyi yaptığımda sözel oldu. Açıkçası kolaydı ve sözel testinin de hepsini yapmadım. Sözelci arkadaşıma bakıyorum ve gerçekten iyi yapmışım diyorum. Sizce ben sözelci miyim?

Liseyi sayısal okudum, sınava 3 ay kala eşit ağırlıktan hazırlandım ve sınavda sayısal 320 bin, eşit ağırlık 250 bin, sözelde 100 bin yaptım. Sözelde çalıştığım bir ders yoktu ve en iyi yaptığımda sözel oldu. Açıkçası kolaydı ve sözel testinin de hepsini yapmadım. Sözelci arkadaşıma bakıyorum ve gerçekten iyi yapmışım diyorum. Sizce ben sözelci miyim?
Olabilir.

Sayısal yapabilen sayısal, yapamayan EA, onu da yapamayan Sözel seçiyor gibi istisnalar hariç alan seçim dönemindeyiz genelde o yüzden EA'cılar sayısalcılardan iyi matematik çözerken sayısalcılar sözelcilerden iyi sözele sahip oluyor zaten.

Hocalarınızdan "sayısalcıların sözeli sözelcilerden daha iyidir zaten" duymuşsunuzdur illa

Sınav sonucu yanıltıcı olabilir. Hangi alanda olduğunuzu anlamanın en iyi yolu bu alanlardan hangisiyle ilgilenirken en çok keyif aldığınızı anlayarak olacaktır. Tercih için 2-3 hafta gibi bir süre var mezuna kalmayı düşünmüyorsanız bu zamanı alan sonrasında da bölüm seçmek için kullanın. Sıralamanızın yettiği en iyi yere girmeye çalışmayın.

Geri
Yukarı