Scooter'dan sonra vitesli motora geçmek

Makaleler
7
Yer
Mile Marker LN 29.5, 51 Area.
Merhabalar. CBR 125 ile ilgili bir konu açmıştım. O konulardan sonra hiç motor tecrübesi olmadan vitesli bir racing motor ile başlamanın yanlış olacağını düşündüm ve 250 CC'lik bir scooter aldım. Ortalama 4-5 aydır bende ancak 2 hafta - 3 haftadır falan düzenli olarak sürüyorum. Yaza doğru vitesli bir motora geçmeyi düşünüyorum. Ehliyet alacağım, alacağım ehliyet 125 CC sınıfında olacak. Bunun için vitesli CBR düşündüm ancak aklımda bir takım sorular var. Motoru ve ehliyeti temmuz - Ağustos gibi almayı düşünüyorum. 4 - 5 aylık bir scooter tecrübem olacak, sizce bu tecrübe vitesli bir motora binmek için yeterli olur mu yoksa biraz erken mi olur? Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görmeden birşey diyemem scooterle pratik yapın vitesliye geçince zorlanmassınız, motor sürerken önemli olan bakıştır ve bakış hayat kurtarır.
Anladım. Scooter ile pratik yapıyorum zaten, ortalama 5 ay falan scooter'a binmeye de devam edeceğim. Vitesli motor daha önce hiç binmedim, alışmam zor olur mu?

Anladım. Scooter ile pratik yapıyorum zaten, ortalama 5 ay falan scooter'a binmeye de devam edeceğim. Vitesli motor daha önce hiç binmedim, alışmam zor olur mu?
Evet alışman zor olur ancak 1 saatte kavrarsın vitesli motor kullanırken tek sıkıntı Debriyaj, debriyajın kavrama noktasını tutturunca ve biraz pratik yapınca tam olarak kavrarsın ve alışırsın yaklaşık 10 saat kullanımdan sonra basit gelecektir sadece motorun sesini dinle , debriyajı sıkı tut ve gazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı