Scottish Fold Black yavru kedi mama tavsiyesi

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

4 aylık bir yavru kedim var (Scottish Fold Black) 5-10 kg mama almayı düşünüyorum en son Hill's Tuna almıştım bitmek üzere. Aslında N&D'ye geçiş yapacaktım ama 10 kg için 1100 TL gibi bir fiyat olunca bütçemi aşıyor maalesef. Kilogram fiyatı olarak 110 TL oldukça fazla.

Şimdi ise Hill's 7 kg almayı düşünüyorum kg fiyat olarak 70 TL'ye denk geliyor. Hill's Tuna'dan önce Tavuklu vermiştim onu da severek yedi Tuna'yı da yiyor sorun çıkarmıyor. Şimdi 7 kg alacağım için tavuklu mu önerirsiniz balıklı mı onu danışmak istedim. Ya da Hill's alacağına şunu al dediğiniz bir marka var mı? ProPlan hakkında çok kötü yorum okudum bildiğim kadarıyla N&D'nin bir tık altı Hill's oluyor, çoğu yerde de tavsiye ediliyor.

Bütçem 10 kg için maksimum 750 TL.

Tavsiyeleriniz ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

@LOTR Manyağı @otpphap Sizlere de danışmak isterim.

İlk defa duydum markayı, güvenilir mi? Ne bileyim bir Hill's kadar kaliteli mi?

Yavruyken N&D aldığımızda kedim isal olmuştu. N&Dden sonra temizmama.comdan aldık. 9 aydır temizmama.com un mamalarından alıyoruz ve şu ana kadar bir sorun olmadı. (hastalık vb.)

İsterseniz bakabilirsiniz hem çok pahalı değil.

Hills premium mamalar dediğimiz kaliteli mamaların arasında bulunan bi marka. Dediğiniz gibi N&D'nin bir tık altı olarak içinde gerçek et bulunan iyi bir mama. Tavuklu veya balıklı almanız kedinize göre değişir. Benim kedim balıklı mamaları çok sevmiyor misal. Önceden bütçe düşük olunca ProPlan en iyi tercihti artık onun fiyatı da uçtuğu için aradaki farkı ödeyip Hills almak daha mantıklı oldu bence. Bütçeniz Hills'e yetiyorsa başka mamalara bakmanıza gerek yok diye düşünüyorum.

Çok teşekkürler bende öyle düşünüp, hills aldım. Balıklı almıştım bir öncekini 3 kg tavuklu aldım hangisi daha çok severse onun 7 kgsini almayı düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar,

4 aylık bir yavru kedim var (Scottish Fold Black) 5-10 kg mama almayı düşünüyorum en son Hill's Tuna almıştım bitmek üzere. Aslında N&D'ye geçiş yapacaktım ama 10 kg için 1100 TL gibi bir fiyat olunca bütçemi aşıyor maalesef. Kilogram fiyatı olarak 110 TL oldukça fazla.

Şimdi ise Hill's 7 kg almayı düşünüyorum kg fiyat olarak 70 TL'ye denk geliyor. Hill's Tuna'dan önce Tavuklu vermiştim onu da severek yedi Tuna'yı da yiyor sorun çıkarmıyor. Şimdi 7 kg alacağım için tavuklu mu önerirsiniz balıklı mı onu danışmak istedim. Ya da Hill's alacağına şunu al dediğiniz bir marka var mı? ProPlan hakkında çok kötü yorum okudum bildiğim kadarıyla N&D'nin bir tık altı Hill's oluyor, çoğu yerde de tavsiye ediliyor.

Bütçem 10 kg için maksimum 750 TL.

Tavsiyeleriniz ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

@LOTR Manyağı @otpphap Sizlere de danışmak isterim.
Hill's hem iyi hem de kedinizin alıştığı bir marka olduğu için oradan devam etmenizi öneririm. N&D tabii ki tercih edilebilseydi daha iyi olurdu yavru küçük olduğu için alışırdı. Ancak mama değiştirirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta devamlılıktır. Sürekli mama değişimi kedilerde iştahsızlık ve ishal yapar. Bu sebeple şu ana kadar da Hill's kullandığınızı göz önüne alarak oradan devam etmenizi öneririm. Tavuk ve balık arasında ise gidip gelebilirsiniz damak tadının değişmesinde bir sıkıntı yok. Genel kullanım %70 oranında tavuktur bilmenizi isterim.

Teşekkürler bakalım tavuk aldım bugün kargolanacak, yavrumun maması da az kaldı umarım bitmeden gelir. Devamlılık olarak Hill’s düşünüyorum hem bütçeyi çok yormadan hem de kaliteden ödün vermeden devam edebileceğim marka gibi duruyor N&D çok masraflı maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı